LAJMI I FUNDIT:

Trippier hapi llogarinë e golave te Newcastle, me një supergol nga goditja e dënimit ndaj Evertonit

Trippier hapi llogarinë e golave te Newcastle, me një supergol nga goditja e dënimit ndaj Evertonit

Kieran Trippier hapi llogarinë e tij të golave ​​për Newcastle United në mënyrë mahnitëse me një goditje dënimi të shkëlqyer në fitoren vendimtare të skuadrës së tij 3-1 ndaj Evertonit.

Djemtë e Eddie Howe mirëpritën Toffees në St James’ Park të martën, ndërsa ata luftuan shumë për të siguruar tre pikë në mes të betejës së tyre për rënie nga Liga Premier.

Një devijim i Jamaal Lascelles e çoi Evertonin në epërsi në pjesën e parë përpara se një gabim i Mason Holgate të çonte në barazim rezultatin.

Ryan Fraser shënoi në fillim të pjesës së dytë për të rritur epërsinë 2-1 për Magpies, me Trippier që siguroi që Newcastle t’i siguronte të tre pikët me një goditje të mirë nga gjuajtja e lirë.

Goditja e lirë nga 25 metra e mbrojtësit të djathtë 31-vjeçar ishte fantastike pasi fillimisht u ngrit mbi mur përpara se të ulej në këndin e poshtëm të rrjetës së Jordan Pickford.

Trippier ishte nënshkrimi i parë i madh për pronarët e Newcastle të udhëhequr nga Arabia Saudite, të cilët blenë klubin për më shumë se 300 milionë funte nga Mike Ashley tetorin e kaluar.

Nga Coutinho te Diaz, Alli dhe Guimaraes – Formacioni më i mirë i Ligës Premier me blerjet e janarit
Lexo po ashtu Nga Coutinho te Diaz, Alli dhe Guimaraes – Formacioni më i mirë i Ligës Premier me blerjet e janarit

Newcastle pagoi 12 milionë funte plus bonuse te Atletico Madridi në afatin kalimtar të janarit për reprezentuesin anglez.

Fitorja e rëndësishme 3-1 e Newcastle ndaj Evertonit i largoi ata nga zona e rënies, me Norëich City që zbret në vendin e 18-të. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori