Trepça ’89 bindëse ndaj KEK-ut, regjistron fitoren e parë

Trepça '89 (Foto: Facebook/KF Trepça '89 FC)

Trepça ’89 i është gëzuar fitores së parë sezonale duke e mposhtur KEK-un në udhëtim me rezultat 5-1.

Në duelin e zhvilluar në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq, skuadra mysafire e dominoi pjesën e parë, në të cilën i shënoi tre gola.

Rezultati u zhbllokua në minutën e 17-të me golin e Martin Mircevskit, i cili u asistua nga Gëzim Rusi.

Pas një gabimi të portierit vendas, Antonio Bujcevski e dyfishoi epërsinë (24′).

Në minutat shtesë të pjesës së parë, vizitorët e gjetën sërish golin, ndërsa ishte një autogol nga Leonat Vitia.

Në gjysmën e dytë vendasit e shënuan atë që njihet si goli nderit. Realizues ishte Gëzim Berisha nga penalltia.

Kur po afrohej fundi i takimit u akordua penallti edhe në favor të mysafirëve, të cilën e konvertoi në gol Maringlen Shoshi (85′).

Trepça ’89 nuk u ndal me kaq, por e shënoi edhe golin e pestë. Golashënues ishte Stojancho Velinov (89′).

Kjo është fitorja e parë e Trepçës ’89 në sezonin 2018/2019 në Superligën e Kosovës në futboll.

Pas katër xhirosh, skuadra nga Mitrovica numëron katër pikë nga një fitore, një barazim dhe dy humbje.

Për KEK-un kjo ishte humbja e katërt nga po aq ndeshje dhe akoma nuk ka arkëtuar asnjë pikë në edicionin e ri. /Telegrafi/

Real Madrid TV sulmon gjyqtarët e El Clasicos, pretendon se një nga golat e Barcelonës nuk ishte e rregullt

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Man City dhe Arsenali në ‘luftë’ me njëra-tjetrën për shërbimet e sensacionit të Ligës Premier

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

"90 për qind e gjyqtarëve anojnë nga Real Madridi", rikthehet deklarata e ish-gjyqtarit të La Ligës pas El Clasicos