Tre penalti për mysafirët, dy të realizuara nga Guingamp: PSG eliminohet para shikuesve të vetë nga Kupa e Ligës

Paris Saint Germain është eliminuar papritmas prej Kupës së Ligës.

Parisienët para shikuesve të vetë në Parc de Prince kanë pësuar humbje kundër Gunigampit me rezultat 2-1.

Në fakt, vendasit arritën të parët të kalonin në epërsi, por që gjithçka përmbysën në dhjetë minutat e fundit mysafirët.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, megjithëse të besuarit e Thomas Thuchelit dominuan përgjatë 45 minutave.

Goli i parë u realizua tek në të 63 minutë, kur Neymar realizoi me kokë pas një harkimi të TYhomas Munier.

Paraprakisht, mysafirët shpërdoruan një penalti duke mos u treguar i saktë djali i legjendës franceze të futbollit, Lillian Thuram, Marcus.

Por, në penaltinë e dytë për Guingampin ishte i saktë në të 83 minutë Yeni Atito N’Gbakoto.

Sërish penalti dhe sërish përgjegjësinë e mori Thuram, i cili kësaj radhe u tregua i saktë për golin e përmbysjes së rezultatit në minutën e dytë të kohës shtesë.
Deri në fund të ndeshjes më nuk pati raste për gola dhe kështu, Guingamp triumfoi me rezultat 2-1.

Në takimin e radhës të gjysmëfinales Guingamp do të takohet me Biordeauzin, e cila eliminoi Le Havren pas fitores 1-0. /Telegrafi/

Lojtari i Arsenalit merr një 'kontratë rekord' që nuk është parë më parë në Emirates

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Liverpooli heq dorë nga Xabi Alonso, Klopp do të pasohet nga 39-vjeçari pak i njohur

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar