Cristiano Ronaldo, është ende një brend nëpër botë edhe pse kapiteni i Portugalisë ka luftuar për të dhënë rezultate në fushë. Kur ai u rikthye te Manchester United, shitjet rekord të fanellave u regjistruan nga klubi në vitin 2021.

Ndërsa 37-vjeçari përgatitet të fillojë jetën në Azi pasi ka dominuar ligat evropiane që nga fillimi i karrierës së tij, emri i tij kulmoi përsëri.

Ronaldo nënshkroi për klubin e Arabisë Saudite, Al Nassr, me klubin aziatik që konfirmoi një marrëveshje dyvjeçare e gjysmë që do ta mbante atë deri në verën e vitit 2025.

Ronaldo pritet të bëhet futbollisti më i paguar pasi kontrata e tij me Al Nassr raportohet se vlen mbi 200 milionë euro.

Reklama

Disa orë pasi Al Nassr njoftoi nënshkrimin e Ronaldos, ndjekja e klubit në Instagram është trefishuar dhe është ende në rritje. Al Nassr kishte afërsisht 860 mijë ndjekës përpara transferimit të madh. Që nga ora 11 e mëngjesit të së shtunës, ndjekësit e Al Nassr në Instagram ishin rritur në 3.6 milionë dhe pritet të rriten edhe më shumë në ditët në vijim.

Reklama

Veçanërisht, Ronaldo ka ndjekur llogarinë në Instagram të klubit të tij të ri. /Telegrafi/