LAJMI I FUNDIT:

Transferimet më të mira dhe më të këqija të Arsenalit në afatin e janarit

Transferimet më të mira dhe më të këqija të Arsenalit në afatin e janarit
(Fotomontazh: The Sun)

Arsenali ka pasur një qasje interesante në tregun e transferimeve ndër vite. Klubi anglez nga nganjëherë ka shpenzuar kot, ndërsa të tjera herë ka angazhuar lojtarë fantastikë.

Reklama

Shpesh ka ndodhur që transferimet më të mira të ishin ato që edhe tifozët më të mirë kanë dyshuar.

SunSport ka bërë një renditje për transferimet më të mira dhe më të këqija në afatin kalimtar të janarit të Topçinjve duke marrë konsideratë mënyrën e transferimit, çmimin dhe performancat.

(Foto: The Sun)

Më të mirët

5. Thierry Henry
4. Emmanuel Adebayor
3. Theo Walcott
2. Kolo Toure
1. Nacho Monreal

Më të dobëtit

5. Thomas Eisfeld
4. Henrikh Mkhitaryan
3. Samuel Galindo
2. Denis Suarez
1. Kim Kallstrom

/Telegrafi/