Afati kalimtar veror po vazhdon me ritme të shpejta me klubet e njohura që po vazhdojnë të përforcohen.

Këtë javë Barcelona, Bayern Munich, Arsenal dhe Juventus nga klubet e mëdha ishin më aktive.

Matthis de Ligt kaloi nga Juventusi te Bayern Munich, ndërsa Zonja e Vjetër reagoi menjëherë duke e afruar Bremerin nga Torino.

Të gjitha lajmet nga Qejfi më i madh se Stambolli Të gjitha lajmet nga Qejfi më i madh se Stambolli

Robert Lewandowski zyrtarisht është bashkuar me Barcelonën pas një vere plot fjalë.

Në anën tjetër Oleksandr Zinchenko ka kaluar te Arsenali, duke u bërë transferimi i dytë që vjen nga Man City.

Edhe për lojtarët e Kosovës kjo javë ishte e mirë, pasi Vedat Muriqi kompletoi transferimin te Mallorca, ndërsa Aro Muric ka kaluar te Burnley.

Reklama

Nicolas Tagliafico (Ajax – Lyon)

Oleksandr Zinchenko (Manchester City – Arsenal)

Reklama

Brian Brobbey (RB Leipzig – Ajax)

Vedat Muriqi (Lazio – Mallorca)

Jesse Lingard (Manchester United – Nottingham Forest)

Gleison Bremer (Torino – Juventus)

Robert Lewandowski (Bayern Munich – Barcelona)

Aro Muric (Man City – Burnley)

Paulo Dybala (Juventus – Roma)

Calvin Bassey (Rangers – Ajax)

Matthijs de Ligt (Juventus – Bayern Munich)

Breel Embolo (Borussia Mönchengladbach  – Monaco)

/Telegrafi/