LAJMI I FUNDIT:

Trajneri i ri nuk llogaritë në pesë lojtarë – PSG i nxjerr në shitje

Trajneri i ri nuk llogaritë në pesë lojtarë – PSG i nxjerr në shitje

Paris Saint-Germain tashmë ka nxjerrë pesë lojtarë në shitje , pasi kërkojnë të mbledhin fonde për nënshkrimet në të ardhmen, pas emërimit të Mauricio Pochettino si trajner.

Reklama

Trajneri argjentinas është kthyer në Francë për të zëvendësuar Thomas Tuchelin dhe klubi i Ligue 1 janë të gatshëm të shesin disa lojtarë në janar në mënyrë që pastaj të marrin lojtarët që pëlqehen nga Pochettino.

Sipas La Gazzetta dello Sport, drejtori sportiv i PSG-së, Leonardo po kërkon të mbledhë 60 milionë euro nga shitjet e mundshme të Ander Herrera, Thilo Kehrer, Julian Draxler, Idrissa Gueye dhe Leandro Paredes.

Lojtarët e lartpërmendur nuk janë në planet e Pochettino dhe PSG është e hapur për oferta që mund të mbërrijnë këtë janar.

Ndërkohë, ardhja e ish-trajnerit të Tottenham Hotspur, mund të jetë një mundësi për transferimin e Dele Alli te PSG. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

La Liga
Kalo në kategori