Trajneri e turpëron duke e zëvendësuar në minutën e fundit, Coentrao shpërthen në lot dhe demolon bankën e rezervistëve (Video)

Fabio Coentrao vite më parë ishte ndër mbrojtësit e majtë më të mirë në Evropë.

Por tani nuk është duke i shkuar aq mirë karriera tek skuadra e tij Sporting Lisbona.

Sporting ishte mysafir i Setubal në javën e 19-të në elitën e futbollit portugez.

Skuadra nga kryeqyteti i Portugalisë ishte duke udhëhequr 0-1 deri në minutën e 94 kur Jeremy Mathieu shkaktoi penallti.

Vendasit barazuan në 1-1 dhe vetëm pas një minute trajneri i Sportingut, Jorge Jesus e zëvendësoi Coentraon.

Jesus e bëri këtë gjë pasi Coentrao nuk pati paraqitje të mirë dhe në fund u ndëshkua me karton të verdhë pas ankesave të mëdha te gjyqtari.

Kjo gjë nuk i pëlqeu fare futbollistit të Real Madridit i cili u ndje i turpëruar dhe e lëshoi fushën me lot në sy.

Me të mbërritur në bankën rezervë, ai ka filluar të qajë me të madhe dhe e ka demoluar atë nga inati.

Mbetet të shihet nëse klubi portugez do ta dënoj 29-vjeçarin për sjelljet e tij.

Pas barazimit ndaj Setubal, Sportingu tani ka mbetur në pozitën e dytë në tabelë me 47 pikë një më pak se Porto në pozitën e parë. /Telegrafi/

Real Madrid TV sulmon gjyqtarët e El Clasicos, pretendon se një nga golat e Barcelonës nuk ishte e rregullt

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Man City dhe Arsenali në ‘luftë’ me njëra-tjetrën për shërbimet e sensacionit të Ligës Premier

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

"90 për qind e gjyqtarëve anojnë nga Real Madridi", rikthehet deklarata e ish-gjyqtarit të La Ligës pas El Clasicos