LAJMI I FUNDIT:

Trajnerët kryesorë në Ligën Premier duan të vendosin një rregull historik – diçka që nuk ka ndodhur kurrë në futboll

Trajnerët kryesorë në Ligën Premier duan të vendosin një rregull historik – diçka që nuk ka ndodhur kurrë në futboll

Trajnerët kryesorë në Ligën Premier dëshirojnë të shkruajnë histori në futboll, duke kërkuar që të shkruhet një rregull i ri.

Disa strategë me përvojë të ligës angleze duan që Shoqata e Trajnerëve të ligës të lobojë për një ndryshim në rregullat se kur mund të bëhen shkarkimet.


Shumë mendojnë se shkarkimet janë shumë të lehta për klubet dhe besojnë se do të ishte më mirë nëse ato mund të realizohen vetëm në verë ose në janar.

Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti
Lexo po ashtu Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Njëri nga trajnerët kryesor në Ligën Premier që nuk ka dashur të identifikohet nga thënë për gazetarin Alan Nixon: “Lojtarët kanë kontrata dhe rregulla që do të thotë se ata nuk lëvizin jashtë afateve kalimtare. Për ne duhet të jetë e njëjta gjë”.

Numri i shkarkimeve këtë vit në Ligën Premier ka qenë jokarakteristikisht i pakët deri më tani.

Bukayo Saka i bashkohet listës që ka vetëm shtatë legjenda, përfshirë Cristiano Ronaldon
Lexo po ashtu Bukayo Saka i bashkohet listës që ka vetëm shtatë legjenda, përfshirë Cristiano Ronaldon

Vitin e kaluar pati 14 shkarkime, duke përfshirë Antonio Conten, Thomas Tuchel dhe Patrick Vieira.

Por, këtë sezon ne kemi parë vetëm katër trajnerë që ose të marrin paratë ose të largohen me pëlqim reciprok. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës

Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës "janë dorëzuar"

La Liga
Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Premier League
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori