LAJMI I FUNDIT:

Tornado merr gjithçka përpara, pamje dramatike nga Milano

Tornado merr gjithçka përpara, pamje dramatike nga Milano

Ky është momenti i tmerrshëm kur një tornado shpërtheu nëpër rrugët e Milanos.

Pjesë të qytetit në Lombardi, në Italinë veriore, kanë mbetur të mbushura me pemë të rrëzuara dhe ndërtesa të dëmtuara pasi u goditën nga era dhe shiu.

Më shumë se 100 të lënduar pasi breshëri në madhësinë e topit të tenisit godet një rajon të Italisë
Lexo po ashtu Më shumë se 100 të lënduar pasi breshëri në madhësinë e topit të tenisit godet një rajon të Italisë

Pamjet e tmerrshme tregojnë një tornado që fshin rrugët midis Gessate dhe Cernusco sul Naviglio.


Mbeturinat mund të shihen duke u rrotulluar në ajër ndërsa retë e zeza shfaqen, raporton thesun.

https://twitter.com/spectatorindex/status/1682347954563325952

Zjarrfikësit janë dërguar në më shumë se 110 thirrje pasi moti i keq ka përfshirë qytetin, ku shumë zona janë përmbytur.

Dyshohet se disa persona janë lënduar, raporton faqja italiane e motit MeteoWeb.

"Java e ferrit": Vala e të nxehtit në Evropë, alarm i kuq në disa qytete të Italisë – aspak më mirë në Spanjë, Greqi dhe disa pjesë të Ballkanit
Lexo po ashtu "Java e ferrit": Vala e të nxehtit në Evropë, alarm i kuq në disa qytete të Italisë – aspak më mirë në Spanjë, Greqi dhe disa pjesë të Ballkanit

Tornado filloi të përfshijë qytetin rreth orës 11:00, sipas mediave lokale.

Shkalla e dëmit është e paqartë – por, janë rrënuar çatitë e shumë shtëpive ndërsa u dëmtuan disa rrugë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Publikohen momentet e fundit të sulmuesit, para se të qëllohej nga agjentët e Shërbimit Sekret

Publikohen momentet e fundit të sulmuesit, para se të qëllohej nga agjentët e Shërbimit Sekret

Amerika
Publikohet videoja e sulmuesit duke thënë se i urren Republikanët dhe Trumpin

Publikohet videoja e sulmuesit duke thënë se i urren Republikanët dhe Trumpin

Amerika
Çfarë dihet për personin e armatosur, viktimat dhe hetimin

Çfarë dihet për personin e armatosur, viktimat dhe hetimin

Amerika
Lëvizja e Trumpit që ia shpëtoi jetën para se të qëllohej nga sulmuesi 20-vjeç

Lëvizja e Trumpit që ia shpëtoi jetën para se të qëllohej nga sulmuesi 20-vjeç

Amerika
Snajperisti reagoi menjëherë, neutralizoi sulmuesin e Donald Trumpit

Snajperisti reagoi menjëherë, neutralizoi sulmuesin e Donald Trumpit

Amerika
Fotografia që tregon se si plumbi fluturon pak centimetra larg kokës së Trumpit

Fotografia që tregon se si plumbi fluturon pak centimetra larg kokës së Trumpit

Amerika
Kalo në kategori