Georges St-Pierre e ka mposhtur konkurrencën me Jon Jones që të emërohet luftëtari më i mirë i të gjitha kohërave në MMA në të gjitha divizionet.

Reklama

38-vjeçari është legjendë e UFC-s, që është pensionuar në vitin2019, derisa konsiderohet si më i miri në MMA.

Luftëtari i arteve marciale vlerësohet lartë nga MMA për përballjet që kishte zhvilluar, e që vendi i parë cilësohet si i padiskutueshëm për të.

Credit: PA

Më poshtë keni 35 yjet më të mirë në MMA të renditur në bazë të arritjeve dhe në divizione të ndryshme:

35) Mauricio Rua (5,622 pikë)

34) TJ Dillashaw (5,740 pikë)

33) Dominick Cruz (6,483 pikë)

32) Vitor Belfort (6,564 pikë)

31) Rafael dos Anjos (6,614 pikë)

30) Quinton Jackson (6,641 pikë)

29) Ben Henderson (6,685 pikë)

Credit: PA

28) Junior dos Santos (6,710 pikë)

27) Tito Ortiz (6,780 pikë)

26) Eddie Alvarez (6,854 pikë)

25) Robbie Lawler (6,895 pikë)

24) Fabricio Werdum (7,031 pikë)

23) Tyron Woodley (7,105 pikë)

22) Khabib Nurmagomedov (7,187 pikë)

Credit: PA

21) Cain Velasquez (7,281 pikë)

20) Chuck Liddell (7,412 pikë)

19) Chris Weidman (7,611 pikë)

18) Lyoto Machida (7,612 pikë)

17) Wanderlei Silva (7,782 pikë)

16) Urijah Faber (7,879 pikë)

15) Stipe Miocic (7,962 pikë)

Credit: PA

14) Max Holloway (8,286 pikë)

13) Frankie Edgar (8,443 pikë)

12) Antonio Rodrigo Nogueira (9,687 pikë)

11) Daniel Cormier (10,074 pikë)

10) Randy Couture (10,554 pikë)

9) Dan Henderson (10,797 pikë)

8) BJ Penn (10,833 pikë)

Credit: PA

7) Demetrious Johnson (10,957 pikë)

6) Matt Hughes (17,649 pikë)

5) Fedor Emelianenko (18,308 pikë)

4) Anderson Silva (18,551 pikë)

3) Jose Aldo (20,065 pikë)

2) Jon Jones (25,696 pikë)

1) Georges St-Pierre (30,748 pikë). /Telegrafi/

Credit: PA