Leonardo Bonucci ka kompletuar para disa ditësh një transferim shokues nga Juventusi tek rivali i madh nga Serie A, Milani.

Reklama

Transferimi i qendërmbrojtësit italian ka bërë bujë të madhe në Evropë, pasi çmimi i paguar nga Rossonerët ishte plot 42 milionë euro.

Bonucci e kompleton numrin e 10 ‘tradhtarëve’ që luajtën për Juventusin, Milanin dhe Interin, secili më super yll se tjetri (Foto) Bonucci e kompleton numrin e 10 ‘tradhtarëve’ që luajtën për Juventusin, Milanin dhe Interin, secili më super yll se tjetri (Foto)

Megjithatë, transferimi i Bonuccit nuk është më i shtrenjti në mesin e futbollistëve mbi 30 vjeç, pasi primati mbahet nga sulmuesi i madh argjentinas, Gabriel Batistuta, shkruan Telegrafi.

Batistuta u transferua nga Fiorentina te Roma në moshën 31-vjeçare dhe iu kushtoi klubit romak plot 43 milionë me bonuse, ndërsa vendi i tretë mbahet nga Anthony Modeste, i cili kaloi nga Kolni në Quanjianin kinez për 29 milionë euro.

Reklama

Më poshtë, Telegrafi iu sjell ‘Top 10’ transferimet më të kushtueshme të futbollistëve mbi 30 vjeç, ku në mesin e tyre ka shumë emra të mëdhenj si Zlatan Ibrahimovic dhe Samuel Eto’o. /Telegrafi/

Reklama

Gabriel Batistuta: Nga Fiorentina te Roma, 31 vjeç, çmimi 32.5 milionë euro me bonuse 43 milionë  

Leonardo Bonucci: Nga Juventusi te Milani, 30 vjeç, çmimi 40 milionë euro me bonuse 42 milionë

Anthony Modeste: Nga Kolni te Quanjian, 31 vjeç, 29 milionë euro

Samuel Eto’o: Nga Barcelona te Interi, 30 vjeç, 28,5 milionë euro

Diego Milito: Nga Genoa te Interi, 30 vjeç, 27,5 milionë euro

Claude Makelele: Nga Real Madridi te Chelsea, 30 vjeç, 20 milionë euro me bonuse 24.6 milionë

Angelo Peruzzi: Nga Interi te Lazio, 30 vjeç, 17.9 milionë euro, 23.7 milionë

Zlatan Ibrahimovic: Nga Milani te PSG, 30 vjeç, 21.5 milionë euro

Jeremy Mathieu: Nga Valencia te Barcelona, 30 vjeç, 20.1 milionë euro

Claudio Bravo: Nga Barcelona te Manchester City, 30 vjeç, 17 milionë euro