Mbrëmë janë zhvilluar tetë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë.

Befasinë më të madhe e ka bërë Los Angeles Lakers teksa ka triumfuar kundër San Antonio Spurs m e rezultat 102:95.

Lakersi i 'fundosur' befason San Antonion (Video) Lakersi i 'fundosur' befason San Antonion (Video)

Fitore kanë shënuar edhe kampioni edhe nënkampioni i NBA-s, Cleveland Cavaliers dhe Golde State Warriors.

E zyrtarët e kësaj lige kanë zgjedhur edhe top 10 aksionet e kësaj mbrëmje, transmeton Telegrafi.

Aksioni më i bukur erdhi prej ndeshjes mes Golden State Warriors dhe Phoenix Suns, ku basketbollisti i kësaj të fundit Jones Jr. ‘nguliti’ topin në kosh.

Për më tepër shikoni videon e mëposhtme të dhjetë aksioneve më të bukura. /Telegrafi/