LAJMI I FUNDIT:

Tom Cruise rrezikon jetën në xhirimet e filmit, duke rrëshqitur me kokë poshtë në krahun e aeroplanit gjatë fluturimit

Tom Cruise rrezikon jetën në xhirimet e filmit, duke rrëshqitur me kokë poshtë në krahun e aeroplanit gjatë fluturimit

Ai është i njohur për interpretimin e marifeteve të tij në filmat e tij të suksesshëm të Hollywoodit.

Reklama

Dhe Tom Cruise mund të ketë kapur arritjen e tij më ambicioze, pasi ai u pa i varur me kokë poshtë nga krahu i një aeroplani të Luftës së Dytë Botërore, ndërsa xhironte skenat e filmit të tij të ardhshëm “Mission Impossible 8”.

Aktori, 59 vjeç, u pa duke xhiruar skenën që sfidonte vdekjen në aeroportin “Duxford” në Kembrixh këtë javë, me aeroplanin Boeing B75N1 Stearman të vitit 1941 duke realizuar një zhytje me kokë poshtë në bordin e tij, shkruan DailyMail.

Gjatë javëve të fundit, aktori i filmave aksion kishte marrë mësime fluturimi në aeroport në përgatitje për skenat emocionuese për pjesën e tetë të filmave “Mission Impossible”, i cili do të publikohet më 7 korrik 2023.

Dhe puna e vështirë duket se është shpaguar pasi Tom u ngrit në qiell gjatë provave dhe u pa duke u ngjitur nga aeroplani me ngjyrë të verdhë të ndezur ndërsa u ngrit në lartësi 2000 pëllëmbë nga toka.

Aktori i Hollywoodit, i veshur me një kostum dhe helmetë ngjyrë kafe, u pa më pas duke u ngjitur me guxim në krahun e avionit 80-vjeçar, ndërsa ai kryente një goditje me hundë dhe një sërë ushtrimesh aerobatike në një skenë aksioni.

Aktori u ngrit nga toka i ulur në pjesën e përparme të avionit luftarak, me pilotin që merrte kontrollet në sediljen e pasme.

Aeroplani më pas u ngrit dhe u ngjit në lartësi dhe në atë moment babai i tre fëmijëve doli nga sedilja dhe u zvarrit në krahun e majtë.

Ndërsa avioni fluturonte në të gjithë fshatin e Kembrixhshire, Tom – i cili ishte i lidhur me aeroplanin nga një parzmore – në mënyrë të rrezikshme u var me kokë poshtë nga krahu.

Aeroplani më pas u kthye përmbys, gjë që më pas rezultoi që Tom të ulej drejt në krah në lëvizjen e nofullës.

Aeroplani i Luftës së Dytë Botërore më pas kreu një rrotullim, i cili ndihmoi aktorin të kthehej në kabinën e fluturimit.

Një aeroplan i dytë u pa gjithashtu duke fluturuar përkrah Boeing B75N1 gjatë provave për skenën e vështirë.

Imazhet mahnitëse tregojnë aeroplanin me ngjyra të ndezura që fluturon në qiell përpara se të zbresë për t’u ulur në aeroport.

Përkushtimi i Tomit për xhirimet vjen pasi filmi “Mission: Impossible 7” nuk është shfaqur ende në kinema, pasi premiera e tij është shtyrë për 30 shtator 2022.

Më parë u raportua se ylli i “Minority Report” po mësonte të fluturonte me një aeroplan të Luftës së Dytë Botërore për pjesën e tetë të “Mission: Impossible”.

Një burim i tha The Sun: “Tom kishte filluar të mësonte të fluturonte me një aeroplan Boeing Stearman në fillim të këtij viti për një skenë të madhe në ‘Mission: Impossible 8’”.

Cruise ka një licencë për të drejtuar helikopter dhe një licencë piloti për të drejtuar aeroplanë të vegjël me krahë. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Ndërkohë që Messi mban distancë me modelet, reagimi emocionues i Antonelas kur sheh David Beckham kapet në kamera

Ndërkohë që Messi mban distancë me modelet, reagimi emocionues i Antonelas kur sheh David Beckham kapet në kamera

Magazina
Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Magazina
Blero publikon foto nga darka romantike me të dashurën e re

Blero publikon foto nga darka romantike me të dashurën e re

Magazina
Albërije Hadërgjonaj reagon ndaj deklaratave fyese të Albano Bogdos ndaj Albanit dhe Beatrixës

Albërije Hadërgjonaj reagon ndaj deklaratave fyese të Albano Bogdos ndaj Albanit dhe Beatrixës

Magazina
Xhuli Nura zbulon të dashurin e saj të ri?

Xhuli Nura zbulon të dashurin e saj të ri?

Magazina
Dyshimet për

Dyshimet për "ndarje" nga bashkëshorti, flet Blerina Kllokoqi Rugova: Po të ndodhte diçka mes nesh, e gjithë Kosova do e merrte vesh

Magazina
Kalo në kategori