LAJMI I FUNDIT:

Tifozët ultras të Interit me baner mbështetës për Handanovicin pas kritikave ndaj tij

Tifozët ultras të Interit me baner mbështetës për Handanovicin pas kritikave ndaj tij
(Foto: Instagram/samirhandanovic/inter)

Ultrasit e Interit e kanë vendosur një baner në afërsi të Stadio Giuseppe Meazza në mbështetje të kapitenit të tyre, Samir Handanovic, i cili është kritikuar pas barazimit (2-2) ndaj Atalantas.

Reklama

Portieri slloven është konsideruar fajtor për humbjen dhe reagimet jo të duhura në momentet e golave të pranuar.

Mediat italiane dhe shumë tifozë e kanë kritikuar ashpër 37-vjeçarin, megjithatë një grup i ultrasve të klubit kanë shprehur dashamirësi për veteranin.

“Kokën lartë dhe gjoksin përpara Samir, (Curva) Nord është me ty”, ishte mbishkrimi i banerit.

Handanovic është pjesë e Interit nga vitit 2012 kur iu bashkua nga Udinese dhe ka regjistruar 396 paraqitje me kamponin e Italisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

Ndërkombëtare
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ligat tjera
Kalo në kategori