LAJMI I FUNDIT:

Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Pavarësisht përpjekjeve më të mira të Lionel Messit, Inter Miami u përball me një humbje kundër Monterrey me rezultat 3-1 në çerekfinalen e Concacaf Championship Cup dhe tani është jashtë turneut.

Gjatë gjithë ndeshjes, tifozët meksikanë ishin armiq të ikonës argjentinase, duke e fërshkëlyer çdo prekje të tij.


Veprimet e tyre nuk u ndalën me kaq teksa ata festuan fitoren duke kërcyer…mbi fanellën e Messit dhe shpërndanë videon që shumë shpejt u bë virale në TikTok.

Eliminimi i Miamit nga kjo garë do të thotë se ata gjithashtu do të humbasin një vend në Kupën e Botës për klube të FIFA-s,

Kjo garë është planifikuar për vitin 2025 në Shtetet e Bashkuara. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

La Liga
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Kalo në kategori