LAJMI I FUNDIT:

Tifozët e Arsenalit nuk mund të besojnë se nuk u akordua penallti pas prekjes së topit me dorë nga Pieters i Burnleyt

Tifozët e Arsenalit nuk mund të besojnë se nuk u akordua penallti pas prekjes së topit me dorë nga Pieters i Burnleyt

Tifozët e Arsenalit janë habitur që ekipi i tyre nuk arriti të marrë një penallti në pjesën e dytë kundër Burnley pasi topi goditi qartë dorën e shtrirë të mbrojtësit Erik Pieters.

Reklama

Arsenali nuk ka arritur më shumë se një barazim 1-1 në udhëtim te Burnley në kuadër të javës së 27-të në Ligën Premier.

Megjithatë, ekipi londinez mund të merrte një fitore në fundin e pjesës së dytë, nëse gjyqtari do të akordonte penallti.

Zhgënjen Arsenali, nuk merr më shumë se një pikë ndaj Burnleyt
Lexo po ashtu Zhgënjen Arsenali, nuk merr më shumë se një pikë ndaj Burnleyt

Ishte Nicolas Pepe, i cili brenda zonës u përhoq të kalonte drejt Pieters, i cili qartë preku topin me dorë, por edhe përkundër thirrjes së fuqishme për një penallti, gjyqtari heshti.

VAR-i madje shqyrtoi vendimin – por “afërsia” ishte arsyeja për mungesën e një goditje nga pika e bardhë.

Ky vendim ka habitur të gjithë tifozët, e në veçanti ata të Arsenalit, të cilët assesi të pajtohen me këtë vendim, sidomos pas përfundimit të ndeshjes baras. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori