Tifozët e Arsenalit nuk mund të besojnë se nuk u akordua penallti pas prekjes së topit me dorë nga Pieters i Burnleyt

Tifozët e Arsenalit janë habitur që ekipi i tyre nuk arriti të marrë një penallti në pjesën e dytë kundër Burnley pasi topi goditi qartë dorën e shtrirë të mbrojtësit Erik Pieters.

Arsenali nuk ka arritur më shumë se një barazim 1-1 në udhëtim te Burnley në kuadër të javës së 27-të në Ligën Premier.

Megjithatë, ekipi londinez mund të merrte një fitore në fundin e pjesës së dytë, nëse gjyqtari do të akordonte penallti.

Zhgënjen Arsenali, nuk merr më shumë se një pikë ndaj Burnleyt
Lexo po ashtu Zhgënjen Arsenali, nuk merr më shumë se një pikë ndaj Burnleyt

Ishte Nicolas Pepe, i cili brenda zonës u përhoq të kalonte drejt Pieters, i cili qartë preku topin me dorë, por edhe përkundër thirrjes së fuqishme për një penallti, gjyqtari heshti.

VAR-i madje shqyrtoi vendimin – por “afërsia” ishte arsyeja për mungesën e një goditje nga pika e bardhë.

Ky vendim ka habitur të gjithë tifozët, e në veçanti ata të Arsenalit, të cilët assesi të pajtohen me këtë vendim, sidomos pas përfundimit të ndeshjes baras. /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës