Tielemans hedh kandidaturën për golin e sezonit, shënoi një të çmendur ndaj Evertonit

Mesfushori belg, Youri Tielemans mund të ketë shënuar golin e sezonit për t’i dhënë Leicester Cityt epërsinë kundër Evertonit këtë mbrëmje.

Leicester City mori një fitore të madhe me rezultat 2-0 në udhëtim te Evertoni në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të në Ligën Premier.

Golat për ekipin e Brandan Rodgers u shënuan nga Tielemans (45’) dhe Harvey Barnes (86’).

Megjithatë, goli i parë i ndeshjes i shënuar nga mesfushori belg ka ‘vjedhur’ gjithë vëmendjen.

Tielemans ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm nga distanca duke dërguar epërsinë në 0-1.

Goditja e fortë dhe e saktë mesfushorit nuk i dha asnjë mundësi intervenimi portierit Jordan Pickford.

Ky gol i belgut po vlerësohet lartë, teksa po cilësohet si gol që është në garë për më të mirin e sezonit. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes