Aktorja e njohur shqiptare, Teuta Krasniqi, këto ditë po qëndron e mbyllur në shtëpi me bashkëshortin dhe vajzat e saj.

Duke qenë e izoluar, aktorja po e shfrytëzon rastin që këto ditë të jetë më aktive për ndjekësit e saj në rrjetin social Instagram.

View this post on Instagram

A post shared by Teuta Krasniqi (@teutakrasniqi) on Apr 7, 2020 at 2:42pm PDT

Ajo e ka treguar tash e sa kohë se është vegane dhe nuk ushqehet me mish, apo produkte të përfituara nga kafshët.

Në postimin e fundit të publikuar në rrjetin social Instagram, Krasniqi ka shkruar një ndër arsyet se pse është vegane.

View this post on Instagram

Vegan 🌱🌱🌱 “Animals are friends not food” #vegan#2years#feelinggreat

A post shared by Teuta Krasniqi (@teutakrasniqi) on Apr 8, 2020 at 4:47am PDT

“Jam vegane, sepse po bëhem ndryshimi që dua të shosh në botë”, shkruhej në postimin e aktores.

“Kafshët janë miq dhe jo ushqim”, janë fjalët me të cilat ajo shoqëroi mbishkrimin e thënies, ndërsa tregon se ka dy vite që është vegane. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Quarantine mood ☺️ #rrinshpi#stayhome

A post shared by Teuta Krasniqi (@teutakrasniqi) on Apr 8, 2020 at 7:47am PDT