LAJMI I FUNDIT:

Tetë futbollistët që karrierën e kanë nisur në klubet e Kosovës e sot janë pjesë e Përfaqësueses A

Tetë futbollistët që karrierën e kanë nisur në klubet e Kosovës e sot janë pjesë e Përfaqësueses A

Kosova brenda katër ditësh do t’i zhvillojë dy ndeshje, kundër Danimarkës (miqësore) dhe Bullgarisë (e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Evropian).

Reklama

Në vitin e fundit Kosova e ka rritur nivelin duke e fituar edhe grupin në Ligën e Kombeve dhe duke kaluar Ligën C.  Por ajo që vërehet është rritja e numrit të lojtarëve që luajnë te Kosova A e karrierën e kanë nisur në klubet vendore.

Madje edhe lojtari më në formë i Kosovës, Milot Rashica, që luan te Werder Bremen është produkt i futbollit vendor.

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja e Kosovës
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja e Kosovës

Ai është një nga tetë lojtarët që janë ftuar për këto dy ndeshje e që janë produkt i futbollit vendor. Rashica e ka nisur karrierën te SH.F. Mehmet Kurda pastaj te Llamkos Kosova tani e njohur si Vushtrria.

Pastaj vjen Vedat Muriqi i cili luan te Goztepespor. Ai karrierën e ka nisur te Liria.

Bernard Berisha (Besa), Edon Zhegrova (Flamurtari, Prishtina) dhe Lirim Kastrati (Kika), Florent Hasani (Vushtrria) janë emrat të tjerë të sulmit që karrierën e kanë nisur në Kosovë.

Hasani e Rrahmani, produkt i Kosovës

Nga mbrojtja vjen Amir Rrahmani që karrierën e ka nisur te Ramiz Sadiku, por ka luajtur edhe te Drenica.

Së fundmi i cili vjen nga futbolli i Kosovës dhe luan ende këtu është Visar Bekaj, që ende nuk ka debutuar me ekipin e parë.

Tetë lojtarë nuk janë pak, për një ekip që kanë treguar se i ka marr hapat   e parë dhe i ka renditur fitoret. /Telegrafi/

Vedat Muriqi (Liria)

Amir Rrahmani (Ramiz  Sadiku)

Milot Rashica (Vushtrria)

Edon Zhegrova (Prishtina)

Visar Bekaj (Prishtina)

Lirim Kastrati (Kika Hogosht)

Florent Hasani (Vushtrria)

Bernard Berisha (Besa)


Në trend Sport

Më shumë
Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

La Liga
Zbulohet lista e re me 10 lojtarët më të vlefshëm në tregun e transferimeve – Haaland rrëmben vendin e parë, Mbappe i dhjeti

Zbulohet lista e re me 10 lojtarët më të vlefshëm në tregun e transferimeve – Haaland rrëmben vendin e parë, Mbappe i dhjeti

Ndërkombëtare
Pse Interi shpreson që Real Madridi të nënshkruajë me Harry Kane?

Pse Interi shpreson që Real Madridi të nënshkruajë me Harry Kane?

Ndërkombëtare
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Ligat tjera
Kalo në kategori