Një tërmet me magnitudë 2.2 ballë të shkallës Rihter është regjistruar sot me epiqendër 9 kilometra nga qyteti i Gostivarit.

Në afërsi të Gostivarit edhe dje ka ndodhur në tërmet. Forca e tërmetit ishte e njëjtë.

Sot tërmete në vendet fqinje ka pasur në Greqi, Shqipëri dhe Bullgari./Telegrafi/