LAJMI I FUNDIT:

Ten Hag u vërshëllye nga tifozët në Old Trafford

Ten Hag u vërshëllye nga tifozët në Old Trafford

Erik ten Hag mbajti një fjalim para tifozëve në Old Trafford pas fitores 3-2 të Manchester United ndaj Newcastle United në Ligën Premier.

Në fillim u dëgjua një kor brohoritjesh. Këto ishin nga tifozët e Newcastle United. Por, holandezi me fjalën e tij arriti t’ua mbyllte gojën.


“Nga kryesia, stafi, unë. Dua t’ju falënderoj të gjithëve për mbështetjen e shkëlqyer gjatë gjithë sezonit. Siç e dini, nuk ishte një sezon i lehtë, por një gjë që mbeti konstante ishte mbështetja juaj për ekipin”, deklaroi fillimisht trajneri i Djajve të Kuq.

Zyrtare: Ligës Premier i dërgohet letër për heqjen e VAR-it
Lexo po ashtu Zyrtare: Ligës Premier i dërgohet letër për heqjen e VAR-it

“Ky sezon nuk ka përfunduar ende. Fillimisht, udhëtojmë në Brighton ku shkojmë për tri pikët dhe më pas shkojmë në Wembley. Ju premtoj se këta lojtarë do t’ju japin gjithçka për ta marrë atë trofe dhe për ta sjellë në Old Trafford”.

“Jam i sigurt se do të jeni aty duke na mbështetur. Faleminderit, ju jeni mbështetësit më të mirë në botë!”, shtoi më tej Ten Hag. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Kalo në kategori