LAJMI I FUNDIT:

Ten Hag reflekton mbi performancën e trupshme të Man United kundër Coventry

Ten Hag reflekton mbi performancën e trupshme të Man United kundër Coventry

Erik ten Hag nuk ishte plotësisht i kënaqur me paraqitjen e Man United në fitoren 3-3 (4-2) ndaj Coventry City në gjysmëfinalen e FA Cup.

Duke reflektuar për lojën, ai tha për ITV: “Ishte një lojë e pabesueshme, gjithashtu një lojë e çuditshme. Ne kishim kontroll total për kaq shumë kohë dhe më pas e dhamë atë në pjesën e fundit të lojës. Ne treguam elasticitet për të fituar penalltinë”.

“Ne kishim kontrollin për 75 minuta dhe duhet t’i bëjmë një kompliment Coventryt për atë që bëri në 15 minutat e fundit. Duhet të përmirësohemi. Ne flasim shumë për këtë”.

Ndeshjen që e kishte në dorë, Manchester United e fiton me penallti - në finale të FA Cup takohet me rivalin e madh
Lexo po ashtu Ndeshjen që e kishte në dorë, Manchester United e fiton me penallti - në finale të FA Cup takohet me rivalin e madh

“Së pari ju duhet ta vendosni veten në një pozicion fitues, por më pas duhet ta kaloni atë. Në këto momente ne po bëjmë gabime dhe nuk po mbajmë përgjegjësitë tona”, ka shtuar më tej ai.

Ten Hag ka arritur ta drejtojë Man United në finalen e dytë radhazi të FA Cup nën drejtimin e tij, por performanca në vetvete ishte diçka për të qenë e turpshme – pasi Djajtë e Kuq arritën në epërsi 3-0 për të detyruar kohën shtesë dhe më pas penalltitë.

Djajtë e Kuq do të përballen me kundërshtarët lokal, Manchester City në finale, ku duhet të prodhojnë diçka shumë më të mirë për të ngritur trofeun. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Kalo në kategori