LAJMI I FUNDIT:

Televizori i padukshëm kthehet në dekor kur fiket

Televizori i padukshëm kthehet në dekor kur fiket

Duket si një raft xhami ndërsa nuk funksionon.

Reklama

Një televizor i tejdukshëm që duket si një raft dyshemeje inteligjente kur nuk përdoret, një ditë mund të jetë në shtëpitë tona.

Në vend të një ekrani të madh të zi që dominon dhomën e ndenjes, kjo perlë e re e stilistit thjesht “zhduket” në dekor.

Kompleti konceptual i quajtur raft OLED është krijuar për t’u përzier me shtëpinë dhe mobiliet e saj.

Pjesa e sipërme e kompletit duket si një raft, ndërsa poshtë një panel xhami i pastër shtrihet deri në dysheme.

Rafti OLED është fituesi i çmimit të konceptit të dizajnit Red Dot 2022.

Shikoni si duket. /Telegrafi/