LAJMI I FUNDIT:

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat – fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat – fajtorë nuk janë trajnerët

Sipas një raportimi, lojtarët e Chelseat kanë mbërritur me vonesë për autobusin e ekipit në të paktën një rast këtë sezon pasi shkuan në shtëpi për të fjetur në mes të rezultateve të dobëta të ekipit.

Reklama

Blutë kanë pasur një nga sezonet e tyre më të këqija dhe do të përfundojnë në gjysmën e fundit të tabelës së Ligës Premier.

Frank Lampard ka folur rregullisht për lojtarët që përmirësojnë standardet e tyre nëse dëshirojnë të jenë sërish të suksesshëm.

Super kompjuteri parashikon top 10 më të mirët e sezonit të ardhshëm në Ligën Premier -zhgënjim për Chelsean dhe Arsenalin
Lexo po ashtu Super kompjuteri parashikon top 10 më të mirët e sezonit të ardhshëm në Ligën Premier -zhgënjim për Chelsean dhe Arsenalin

Golashënuesi rekord i të gjitha kohërave i klubit është njeriu që flet në media dhe duhet t’i përgjigjet talljeve pas ndeshjeve, megjithatë një raport i ri ka sugjeruar se betejat e klubit kanë rrënjë më thellë se trajneri.

Sipas The Telegraph, të paktën një lojtar ka pasur një sy gjumë pas stërvitjes dhe ka humbur autobusin e skuadrës, gjysma e skuadrës kanë pranuar hapur se duan të largohen dhe disa nuk janë shqetësuar të lidhin lidhëset e tyre përpara stërvitjes.

Skuadra e Bluve është e mbipopulluar, ku u zbulua se lojtarët shpesh duhet të ulen në dysheme në takimet e ekipit – një situatë që kontribuoi në rënien dhe shkarkimin përfundimtar të Graham Potter.

Si ia shkatërroi mishi i pulës karrierën Andre Schurrles
Lexo po ashtu Si ia shkatërroi mishi i pulës karrierën Andre Schurrles

Vëllimi i madh i lojtarëve thuhet se i lejon lojtarët të shmangin vëmendjen në stërvitje, me disa që shkojnë aq larg sa nuk shqetësohen për të lidhur lidhëset e tyre ndërsa vrapojnë në fushën e stërvitjes.

Kur një lojtar është vonuar në autobus për shkak se kishte fejtur, ai ka kaluar pa ndëshkim. Sugjerohet se buzëqeshjet ose tundja e kokës kanë qenë përgjigjet – tepër të ndryshme nga ajo që mund të pritej në klube si Manchester City dhe Liverpool.

Raportimet sugjerojnë se Lampard i është drejtuar grupit të tij në më shumë se një rast për ndryshimin e sezonit dhe përmirësimin e standardeve, me takime individuale të rezervuara, por mesazhi nuk ka arritur te gjymsa e lojtarëve që thuhet se i kanë thënë shefit të tyre se duan të largohen.

Pse Chelsea nuk po e zyrtarizon Pochettinon
Lexo po ashtu Pse Chelsea nuk po e zyrtarizon Pochettinon

Sezoni zor se mund të kishte shkuar më keq për pronarin Todd Boehly në vitin e tij të parë në krye. Ai ka shpenzuar mbi 600 milionë euro, ka kaluar nëpër katër trajnerë të paktën të përkohshëm dhe ka udhëhequr skuadrën në atë që mund të jetë përfundimi i tyre më i keq ndonjëherë në Ligën Premier.

Disa lojtarë do të largohen. Ardhje të tilla si Mykhailo Mudryk që tall dikë në palestër në mediat sociale, lojtarët që qeshin pas një disfate dhe kërkesat për t’u larguar tregojnë se sa shumë nevojitet ndryshimi.

Amerikani po mëson shpejt se çfarë duhet për të qenë në krye të një klubi të përmasave të Chelseat. Ai do të duhet të shpenzojë përsëri, të mbështesë trajnerin e ri Mauricio Pochettino dhe të kthejë anijen që fundoset. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori