LAJMI I FUNDIT:

Të shtëna me armë në ahengje familjare – policia intervenon në dy raste

Të shtëna me armë në ahengje familjare – policia intervenon në dy raste

Policia e Kosovës njofton se mbrëmë njësitet policore në Skenderaj  dhe në Vushtrri kanë reaguar në dy lokacione ku kishte informacione për të shtëna me armë në ahengje.

Reklama

Informacione për të shtëna ishin raportuar në fshatin Runik të Skenderajt dhe në fshatin Nadakovc të Vushtrrisë.

“Si rezultat i reagimit të shpejtë të njësive policore ka rezultuar që në dy lokacionet të konfiskohen dy  armë të llojit pistoleta, tetë fishekë dhe katër gëzhoja, të cilat dyshohet se janë përdorur në ahengje familjare”, thuhet në njoftimin për media.

Në cilësi të të dyshuarve janë arrestuar dy persona, ndërsa pas procedurave intervistuese të njëjtit me urdhër të prokurorit, janë liruar për procedurë të rregullt.

Ndaj tyre janë iniciuar raste për veprën penale ‘përdorim i armës’ dhe ‘mbajtje në pronësi, kontroll të paautorizuar të armës’.

“Policia apelon te qytetarët që të shmangin veprimet e tilla, ku përdorimi i armëve në ahengje është i sanksionuar me ligj. Policia do të ndërmarrë të gjitha veprimet sipas autorizimeve, përfshirë  dhe bastisjen e lokacioneve ku dyshohet se janë përdorur armët”, thuhet tutje në njoftim. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti në Bratisllavë flet për tensionet në veri, tregon qëndrimin e Kosovës

Kurti në Bratisllavë flet për tensionet në veri, tregon qëndrimin e Kosovës

Lajme
Mediumi serb: Shuplakë dhe sharje për njerëzit e Vuçiqit, ai nuk ka më kontroll absolut mbi serbët në Kosovë

Mediumi serb: Shuplakë dhe sharje për njerëzit e Vuçiqit, ai nuk ka më kontroll absolut mbi serbët në Kosovë

Lajme
Selimi tha se po shqyrtohet pezullimi i liberalizimit të vizave, Von Cramon: Procesi nuk mund të kthehet pas

Selimi tha se po shqyrtohet pezullimi i liberalizimit të vizave, Von Cramon: Procesi nuk mund të kthehet pas

Lajme
Rama flet nga Bratislava: Ushtria serbe në kufij me Kosovën ka zero fuqi

Rama flet nga Bratislava: Ushtria serbe në kufij me Kosovën ka zero fuqi

Lajme
Në Zubin Potok më shumë protestues se dje, provokojnë me këngë nacionaliste

Në Zubin Potok më shumë protestues se dje, provokojnë me këngë nacionaliste

Lajme
Kurti: Borrellit e Lajçakut ua bëra të qartë se do të kisha mirëkuptim nëse protestat do të ishin paqësore

Kurti: Borrellit e Lajçakut ua bëra të qartë se do të kisha mirëkuptim nëse protestat do të ishin paqësore

Lajme
Kalo në kategori