Situata te skuadra e Romës nuk është aspak e qetë, jo për shkak të rezultateve, por sjelljeve të futbollistë.

Roma luajti dje (e shtunë) në Olimpico ndaj Hellas Veronas, ku fitoi me rezultat të pastër 3-0.

Roma i kthehet fitoreve, triumfon lehtësisht ndaj Hellas Veronas (Video) Roma i kthehet fitoreve, triumfon lehtësisht ndaj Hellas Veronas (Video)

Kjo fitore ishte e mirëpritur për klubin kryeqytetas pas humbjes së fundit në shtëpi me rikthim nga Interi me rezultat 3-1.

Por, kjo fitore e thellë nuk ndikoi për mirë në humorin e klubit Gialloross, pasi pas ndeshjes u pa një konfrontim në mes dy futbollistëve, Bruno Peres dhe Gerson.

Megjithatë, për fatin e te dy lojtarëve gjithçka shkoi mirë pasi intervenimi i shokëve të skuadrës ishte i shpejt dhe nuk ndodhi asgjë më shumë, por disa shtyrjeve. /Telegrafi/