LAJMI I FUNDIT:

‘Të lutem mos shko!’ – Jack Grealish xhirohet duke e lutur Bernardo Silvan të mos largohet

‘Të lutem mos shko!’ – Jack Grealish xhirohet duke e lutur Bernardo Silvan të mos largohet
(Foto: Screenshot/Twitter/Getty)

Jack Grealish është xhiruar duke kërkuar nga Bernardo Silva të qëndrojë te Manchester City, gjatë festës së skuadrës pas tripletës historike që e fituan këtë sezon.

Anësori portugez është njëri nga lojtarët kyçë të Pep Guardiolas, mirëpo shumë klube evropianë janë të interesuar për shërbimet e tij, duke përfshirë Barcelonën dhe Paris Saint-Germainin.

Trajneri dhe klubi nuk do ta pengojnë 28-vjeçarin nëse ai shpreh dëshirë që të largohet nga Etihad Stadium.

PSG ofron dyshen italiane në marrëveshjen për Bernardo Silvan
Lexo po ashtu PSG ofron dyshen italiane në marrëveshjen për Bernardo Silvan

City është bërë vetëm skuadra e dytë në histori që fiton Ligën Premier, Ligën e Kampionëve dhe Kupën FA (pas Manchester Unitedit të vitit 1999) dhe kanë mbajtur një paradë me autobus për ta festuar suksesin e jashtëzakonshëm.

Kamerat e kanë xhiruar çdo moment të festës, ndërsa një nga pamjet interesante ka qenë kur Grealish është kapur duke i thënë Silvas: “Të lutem mos shko, Bernardo! Të lutem mos shko!”, derisa portugezi dhe të tjerët kanë qeshur.

Po ashtu, anglezi i ka kënduar serenada bashkëlojtarit të tij në një ndejë private duke i thënë: “Sinqerisht, është një person në këtë skuadër që absolutisht e admiroj… dhe ai duket i pastrehë. Emri i tij është Bernardo Silva”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Kalo në kategori