LAJMI I FUNDIT:

A do të jeni rezervë kur të vije Mbappe? Rodrygo me përgjigje epike për gazetarët spanjollë

A do të jeni rezervë kur të vije Mbappe? Rodrygo me përgjigje epike për gazetarët spanjollë

Pavarësisht fitores mbresëlënëse 2-0 të Real Madridit kundër Bilbaos , gazetarët spanjollë arritën në një farë mënyre ta drejtonin sërish bisedën me Kylian Mbappe .

Rodrygo , i cili shënoi dy gola të dielën mbrëma, u bombardua me pyetje në lidhje me lëvizjen e mundshme të francezit në Bernabeu dhe se si mund të ndikojë në rolin e tij në ekip.

Braziliani qëndroi profesionist dhe iu përgjigj pyetjes në mënyrën më të ftohtë të mundshme.

Rodrygo me dy gola i dhuron fitoren Real Madridit në duelin ndaj Athletic Bilbaos
Lexo po ashtu Rodrygo me dy gola i dhuron fitoren Real Madridit në duelin ndaj Athletic Bilbaos

“Mbappe në Madrid? Unë ju besoj për këtë, ju gjithmonë e dini më mirë. Nuk e di se çfarë po ndodh”.

“Ku do të luajë sezonin e ardhshëm dhe a do të rri në stol nëse ai vjen? Nuk është problemi im. Do të jetë problem për trajnerin. Jam i fokusuar vetëm te Real Madridi”, u shpreh Rodrygo.

“Jam shumë i lumtur me golat sonte, por edhe më i lumtur me rikthimin e Eder Militaos pas një kohe të gjatë”, tha ylli brazilian.

Me dy golat e tij kundër baskëve, Rodrygo tani ka shënuar 15 gola dhe tetë asistime në 41 paraqitje për Madridin këtë sezon. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Përfaqësueset
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Përfaqësueset
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Bundesliga
Kalo në kategori