LAJMI I FUNDIT:

Të gjithë thonë se ka përfunduar si lojtar: Ronaldo me dy super gola për Al Nassrin nga gjuajtjet e lira

Të gjithë thonë se ka përfunduar si lojtar: Ronaldo me dy super gola për Al Nassrin nga gjuajtjet e lira

Al Nassr ka kaluar në epërsi falë dy super golave të Cristiano Ronaldos.

Si mysafir të Abha, skuadra e portugezit e nisi furishëm takimin që po luhet në kuadër të javës së 26-të në Superligën e Arabisë.


Ishte minuta e 12-të e takimi, kur Ronaldo realizoi nga gjuajtja e lirë me shumë finesë.

Ronaldo kompleton het-trikun e tij në pjesën e parë te Al Nassr, shton edhe dy asistime
Lexo po ashtu Ronaldo kompleton het-trikun e tij në pjesën e parë te Al Nassr, shton edhe dy asistime

Përkundër se një lojtar ishte i shtrirë në murin e gjallë, CR7 ia doli të mposhte me lehtësi portierin kundërshtar me një goditje të ulët.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë realizoi edhe golin e dytë, tani në minutën e 21-të, duke realizuar sërish nga gjuajtja e lirë.

Me këto dy gola, Ronaldo ka shkuar në kuotën e 28-të golave dhe ka nëntë asistime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Ndërkombëtare
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Phil Foden shpjegon pse Bellingham është një ‘dhuratë nga Zoti’ për Anglinë

Phil Foden shpjegon pse Bellingham është një ‘dhuratë nga Zoti’ për Anglinë

Ndërkombëtare
Refuzohet kërkesa e Prokurorisë, Akil Gjakova lirohet nga paraburgimi

Refuzohet kërkesa e Prokurorisë, Akil Gjakova lirohet nga paraburgimi

Xhudo
Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori