LAJMI I FUNDIT:

Të gjithë këta 17 lojtarë debutuan me Jose Mourinhon te Real Madridi, por ku gjenden ata sot (Foto)

Të gjithë këta 17 lojtarë debutuan me Jose Mourinhon te Real Madridi, por ku gjenden ata sot (Foto)

Jose Mourinho ka promovuar plot 17 futbollistë të rinj në kohën sa ishte trajner i Real Madridit.

Trajneri portugez është kritikuar shumë se luan me futbollistë të përgatitur, dhe se nuk i jep shumë hapësirë talenteve të rinj.


Real Madridi ka 40 ndeshje pa humbje, por këto janë tetë rikthimet e jashtëzakonshme gjatë kësaj periudhe (Video)
Lexo po ashtu Real Madridi ka 40 ndeshje pa humbje, por këto janë tetë rikthimet e jashtëzakonshme gjatë kësaj periudhe (Video)

Por, sipas një publikimi të gazetës së njohur spanjolle, Marca, del e kundërta, pasi Mourinho ka promovuar mjaftueshëm futbollist të rinj në kohën e tij te ‘Mbretërit, transmeton Telegrafi.

Sipas publikimit të Marcas, del që portugezi me të vërtetë është një ‘Special One’, pasi plot 17 lojtar të rinj kanë debutuar me të. /Telegrafi/

Më poshtë Telegrafi u sjell listën prej 17-të futbollistëve që debutuar me Mourinhon dhe skuadrat ku tani ata gjinden:

1.Jesus Fernandez (2011) – Skuadra aktuale: Cadiz

2.Joselu (2011) – Skuadra aktuale: Deportivo La Coruna

3.Jese (2011) – Skuadra aktuale: Las Palmas

4.Jorge Casado (2011) – Skuadra aktuale: Zaragoza

5.Pacheco (2011) – Skuadra aktuale: Alaves

6.Jose Rodriguez (2012) – Skuadra aktuale: Malaga

7.Cheryshev (2012) – Skuadra aktuale: Villarreal

8.Omar Mascarell (2013) – Skuadra aktuale: Eintracht Frankfurt

9.Diego Llorente (2013) – Skuadra aktuale: Malaga

10.Juan Carlos (2010) – Skuadra aktuale: Malaga

11.Mateos (2010), Skuadra aktuale: Orlando Ciy

12.Adan (2010) – Skuadra aktuale: Real Betis

13.Sarabia (2010) – Skuadra aktuale: Sevilla

14.Alvaro Morata (2010) – Skuadra aktuale: Real Madrid

15.Alex Fernandez (2011) – Skuadra aktuale: Elche

16.Nacho (2011) – Skuadra aktuale: Real Madrid

17.Tomas Mejias (2011) – Skuadra aktuale: Rayo Vallecano