Jose Mourinho ka promovuar plot 17 futbollistë të rinj në kohën sa ishte trajner i Real Madridit.

Trajneri portugez është kritikuar shumë se luan me futbollistë të përgatitur, dhe se nuk i jep shumë hapësirë talenteve të rinj.

Real Madridi ka 40 ndeshje pa humbje, por këto janë tetë rikthimet e jashtëzakonshme gjatë kësaj periudhe (Video) Real Madridi ka 40 ndeshje pa humbje, por këto janë tetë rikthimet e jashtëzakonshme gjatë kësaj periudhe (Video)

Por, sipas një publikimi të gazetës së njohur spanjolle, Marca, del e kundërta, pasi Mourinho ka promovuar mjaftueshëm futbollist të rinj në kohën e tij te ‘Mbretërit, transmeton Telegrafi.

Sipas publikimit të Marcas, del që portugezi me të vërtetë është një ‘Special One’, pasi plot 17 lojtar të rinj kanë debutuar me të. /Telegrafi/

Më poshtë Telegrafi u sjell listën prej 17-të futbollistëve që debutuar me Mourinhon dhe skuadrat ku tani ata gjinden:

Reklama

1.Jesus Fernandez (2011) – Skuadra aktuale: Cadiz

2.Joselu (2011) – Skuadra aktuale: Deportivo La Coruna

Reklama

3.Jese (2011) – Skuadra aktuale: Las Palmas

4.Jorge Casado (2011) – Skuadra aktuale: Zaragoza

5.Pacheco (2011) – Skuadra aktuale: Alaves

6.Jose Rodriguez (2012) – Skuadra aktuale: Malaga

7.Cheryshev (2012) – Skuadra aktuale: Villarreal

8.Omar Mascarell (2013) – Skuadra aktuale: Eintracht Frankfurt

9.Diego Llorente (2013) – Skuadra aktuale: Malaga

10.Juan Carlos (2010) – Skuadra aktuale: Malaga

11.Mateos (2010), Skuadra aktuale: Orlando Ciy

12.Adan (2010) – Skuadra aktuale: Real Betis

13.Sarabia (2010) – Skuadra aktuale: Sevilla

14.Alvaro Morata (2010) – Skuadra aktuale: Real Madrid

15.Alex Fernandez (2011) – Skuadra aktuale: Elche

Reklama

16.Nacho (2011) – Skuadra aktuale: Real Madrid

17.Tomas Mejias (2011) – Skuadra aktuale: Rayo Vallecano