LAJMI I FUNDIT:

Taylor Swift do të debutojë si regjisore dhe skenariste në filmin e ardhshëm

Taylor Swift do të debutojë si regjisore dhe skenariste në filmin e ardhshëm

Taylor Swift është sërish pas kamerës.

Reklama

Të premten (9 dhjetor), Searchlight Pictures njoftoi se Swift, 32 vjeçe, do të bëjë debutimin e saj si regjisor në filmin e gjatë me një skenar origjinal që ajo ka shkruar, sipas një njoftimi për shtyp të marrë nga People.

Ndërsa detajet rreth komplotit të filmit dhe kastit nuk janë ndarë ende, filmi do të prodhohet nga Searchlight, i cili në vitet e fundit ka bërë filma fitues të “Oscar” si filmi i Guillermo del Toro 2017 The Shape of Water dhe Chloe Zhao Drama 2020 Nomadland.

Presidentët e Searchlight, David Greenbaum dhe Matthew Greenfield e quajtën këngëtarin “Anti-Hero” një “artist dhe tregimtar dikur në një brez” në një deklaratë të premten.

“Është një gëzim dhe privilegj i vërtetë të bashkëpunosh me të ndërsa ajo nis këtë udhëtim emocionues dhe të ri krijues”, shtuan Greenbaum dhe Greenfield për Swift.

Swift kohët e fundit ka marrë vlerësime dhe çmime për punën e saj regjisore në videoklipet e saj muzikore dhe për filmin e metrazhit të shkurtër “All Too Well”, një film i shkurtër 13-minutësh i vendosur dhe i frymëzuar nga versioni 10-minutësh i këngës së saj “All Too Well “, i cili shfaqet në albumin e ribotuar Red (Taylor’s Version).

Filmi i shkurtër, ku interpreton aktori Dylan O’Brien dhe Sadie Sink i Whale, së fundmi Swift fitoi një çmim për regjinë më të mirë në MTV VMA 2022, duke e bërë atë të vetmen artiste solo që mori dy herë çmimin – ajo më parë e fitoi atë për punën e saj në videoklipin e saj “The Man”.

Në vitin 2022, “All Too Well: Short Film” u shfaq në Festivalin e Filmit Tribeca dhe Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Toronto, dhe filmi ka të drejtë të nominohet për filmin më të mirë të shkurtër live në ceremoninë e ardhshme të 95-të të Oscars në mars 2023.

Në gusht, The Hollywood Reporter vuri në dukje se Swift po punonte tashmë me një “firmë konsulente kryesore për të udhëhequr fushatën e çmimeve të projektit”.

Filmi i shkurtër, i cili u publikua në internet dhe në sheshin AMC Lincoln në Nju Jork më 12 nëntor 2021, u kualifikua për çmimet e ardhshme Oscar për shkak të një dritare të pranueshmërisë për kategorinë e filmave të shkurtër që filloi nga 1 tetori 2021 deri në 30 shtator 2022.

Të enjten, Swift ndau një video gati shtatë minutëshe të pamjeve nga prapaskenat e xhirimit të filmit , duke e treguar atë teksa punonte me O’Brien, 31 vjeç dhe Sink, 20, në skena të ndryshme për projektin.

Fituesja 11 herë e çmimit Grammy foli për realizimin e filmit ” All Too Well: The Short Film” në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Toronto në shtator dhe tha se asaj i nevojitej përfitimi i kohës dhe prapavija për të përfunduar projektin.

“Ishte një proces i hapave të vegjël”, tha Swift për drejtimin e projektit.

“Nuk ishte sikur u zgjova një ditë dhe thash: “E dini çfarë dua të bëj? Regji”. Kjo nuk ishte kurrë diçka që nuk isha programuar t’i thosha vetes sepse nuk shkova në shkollë filmi. Unë kam qenë në xhirimet e mbi 60 videove muzikore. Dhe kam mësuar shumë nga ai proces”, ka thënë artistja. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Victoria Beckham thyen heshtjen pas 20 vitesh për lidhjen e pretenduar të David me Rebecca Loos: Ishte periudha më e vështirë e jetës time

Victoria Beckham thyen heshtjen pas 20 vitesh për lidhjen e pretenduar të David me Rebecca Loos: Ishte periudha më e vështirë e jetës time

Magazina
“Rri ekstrem zhveshur, çfarë shembulli je për vajzën” - Sara Hoxha me përgjigje epike për ndjekësen

“Rri ekstrem zhveshur, çfarë shembulli je për vajzën” - Sara Hoxha me përgjigje epike për ndjekësen

Magazina
David Beckham rrëfen për herë të parë betejën e tij me shëndetin mendor

David Beckham rrëfen për herë të parë betejën e tij me shëndetin mendor

Magazina
Albano Bogdo reagon pas fyerjeve që ia bëri Beatrix Ramosajt në emision

Albano Bogdo reagon pas fyerjeve që ia bëri Beatrix Ramosajt në emision

Magazina
Amber Heard fotografohet duke ecur me paterica teksa shoqërohet nga e bija dhe motra e saj në Madrid

Amber Heard fotografohet duke ecur me paterica teksa shoqërohet nga e bija dhe motra e saj në Madrid

Magazina
Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Magazina
Kalo në kategori