Talenti i Barca B, Alex Collado dhuron spektakël – kalon gjithë mbrojtjen dhe shënon me thembër

(Foto: Screenshot/YouTube/FC Barcelona)

Ekipi i Barcelona B të dielën ka regjistruar fitore prej 2-0 kundër Atletico Levante UD, në kuadër të ligës Segunda B:  Grupi III.

Në gjysmën e parë nuk pati gola, ndërsa rezultati u zhbllokua në minutën e 69-të nga Abel Ruiz.

Mirëpo, të gjithë vëmendjen e mori talenti Alex Collado, i cili e shënoi golin e dytë në minutën e 89-të të ndeshjes.

Mesfushori 20 vjeçar e mori topin në krahun e djathtë dhe me një solo aksion depërtoi në zonë dhe i kaloi mbrojtësit duke dhuruar spektakël.

Ndërsa gjithë këtë aksion të bukur e mbylli në mënyrë akoma më interesante duke shënuar me thembër. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes