LAJMI I FUNDIT:

Telefona

21 Artikuj

Hajdutët vjedhin telefonat në vlerë prej 11 mijë eurove në një dyqan të Anglisë

Hajdutët vjedhin telefonat në vlerë prej 11 mijë eurove në një dyqan të Anglisë

Evropa
Telefonat nuk ju bëjnë të harroni – Shkencëtarët thonë se përdorimi i pajisjeve me të vërtetë mund të rrisë kujtesën tuaj

Telefonat nuk ju bëjnë të harroni – Shkencëtarët thonë se përdorimi i pajisjeve me të vërtetë mund të rrisë kujtesën tuaj

Shëndetësi Lajme
A i ruani celularët tuaj të vjetër? Mund të fitoni shumë para nga kjo

A i ruani celularët tuaj të vjetër? Mund të fitoni shumë para nga kjo

Trend
Telefonat e disa njerëzve në Mbretërinë e Bashkuar do të japin rastësisht një alarm të lartë sot

Telefonat e disa njerëzve në Mbretërinë e Bashkuar do të japin rastësisht një alarm të lartë sot

Mobile
Konfiskohen 61 telefona të kontrabanduar

Konfiskohen 61 telefona të kontrabanduar

Ekonomi
Dy të arrestuar, dyshohet se vodhën 12 telefona në një lokal në Podujevë

Dy të arrestuar, dyshohet se vodhën 12 telefona në një lokal në Podujevë

Kronika e Zezë
Kush blen “telefona klasikë” në vitin 2020, dhe pse?

Kush blen “telefona klasikë” në vitin 2020, dhe pse?

Mobile
Djali që zotëron 2,371 telefona celularë

Djali që zotëron 2,371 telefona celularë

Interesante
Izraeli “një hap para të tjerëve”, u dërgon mesazhe personave që kanë qenë në kontakt me persona që kishin coronavirusin

Izraeli “një hap para të tjerëve”, u dërgon mesazhe personave që kanë qenë në kontakt me persona që kishin coronavirusin

Nga Bota
Eurodeputetët kërkojnë nga BE që të miratojë një mbushës universal për telefonat inteligjentë

Eurodeputetët kërkojnë nga BE që të miratojë një mbushës universal për telefonat inteligjentë

Lajme Teknologji
Cilat janë celularët në të cilët WhatsApp nuk mund të përdoret më që nga nesër

Cilat janë celularët në të cilët WhatsApp nuk mund të përdoret më që nga nesër

Aplikacione
Para se të blini ndonjë pajisje për telefon, duhet t’i dini këto veçori për ta bërë dallimin mes atyre origjinale dhe fallso

Para se të blini ndonjë pajisje për telefon, duhet t’i dini këto veçori për ta bërë dallimin mes atyre origjinale dhe fallso

Këshilla Teknologjike
Organizatorët e festivalit ndalojnë përdorimin e telefonave, kërkojnë që pjesëmarrësit ta përjetojnë momentin (Foto)

Organizatorët e festivalit ndalojnë përdorimin e telefonave, kërkojnë që pjesëmarrësit ta përjetojnë momentin (Foto)

Interesante
Zinxhiri i kafeneve ndalon përdorimin e telefonave, mysafirët të flasin më shumë mes vete (Foto)

Zinxhiri i kafeneve ndalon përdorimin e telefonave, mysafirët të flasin më shumë mes vete (Foto)

Fun Lajme
Në Skenderaj, torte falas nëse s’e përdor telefonin (Video)

Në Skenderaj, torte falas nëse s’e përdor telefonin (Video)

Interesante
Vodhën telefona në mes të ditës, njëri prej tyre edhe i ‘përshëndeti’ të pranishmit (Video)

Vodhën telefona në mes të ditës, njëri prej tyre edhe i ‘përshëndeti’ të pranishmit (Video)

Dështime
Ua konfiskonte telefonat gjatë natës, fëmijët i përgatitën një hakmarrje ‘mizore’ (Foto)

Ua konfiskonte telefonat gjatë natës, fëmijët i përgatitën një hakmarrje ‘mizore’ (Foto)

Dështime
Burg për adoleshentët që vodhën 103 telefona mobil, derisa ngisnin motoçikleta (Foto)

Burg për adoleshentët që vodhën 103 telefona mobil, derisa ngisnin motoçikleta (Foto)

Nga Bota
Shkatërrohen telefonat që nxënësit i përdornin gjatë orëve mësimore (Video)

Shkatërrohen telefonat që nxënësit i përdornin gjatë orëve mësimore (Video)

Interesante
Brenda punëtorisë ku dhjetëmijë telefona bëjnë pëlqime dhe klikime të rrejshme (Video)

Brenda punëtorisë ku dhjetëmijë telefona bëjnë pëlqime dhe klikime të rrejshme (Video)

Interesante
Hajni që vodhi mbi 100 telefona në festival, zbulohet përmes një aplikacioni (Foto)

Hajni që vodhi mbi 100 telefona në festival, zbulohet përmes një aplikacioni (Foto)

Interesante