LAJMI I FUNDIT:

Hajdutët vjedhin telefonat në vlerë prej 11 mijë eurove në një dyqan të Anglisë

Hajdutët vjedhin telefonat në vlerë prej 11 mijë eurove në një dyqan të Anglisë

Një video tronditëse kapi momentin kur tre burra vodhën celularë me vlerë prej 11 mijë eurove në një dyqan të Anglisë.

Reklama

Stafi i Tesco-s vëzhgoi i shokuar kur hajdutët i hoqën pajisjet nga kutitë e tyre përkatëse, transmeton Telegrafi.

Ata kishin hyrë në degën e supermarketit Hazelwick Avenue, në Crawley, West Sussex, më 29 dhjetor.

Të tre burrat iu afruan departamentit të telefonave dhe filluan t’i vidhnin furishëm celularët që ekspozoheshin në dyqan.

Siç shihet në video, hajdutët tërhoqën kabllot e sigurisë, ku ishin të lidhura pajisjet në mur, ndërsa klientët dhe stafi i shikonin me habi.

Më pas ata dolën nga dyqani përmes shkallëve lëvizëse dhe u kapën pastaj nga kamera duke shkuar në një rrugicë.

Policia e Sussex thotë se vlera e vjedhjes vlerësohet të jetë rreth 11 mijë euro.

Dhjetë celularët e vjedhur përfshijnë një iPhone 14 Pro Max, një iPhone 14 Plus, një iPhone 13 dhe një Motorola G62. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Historia e 'rrjetit prej rreth 8 mijë bunkerësh nëntokësorë' në Zvicër, që janë bërë sërish të nevojshëm për ushtrinë

Historia e 'rrjetit prej rreth 8 mijë bunkerësh nëntokësorë' në Zvicër, që janë bërë sërish të nevojshëm për ushtrinë

Evropa
Ministri i jashtëm rus thotë se SHBA-ja është “drejtpërdrejt në luftë” me Moskën

Ministri i jashtëm rus thotë se SHBA-ja është “drejtpërdrejt në luftë” me Moskën

Evropa
Si përgatiten snajperistët

Si përgatiten snajperistët "Fantazmë" të Ukrainës drejt një misioni luftarak

Evropa
Norvegjia arrestoi ish-komandantin e Wagnerit që tentoi të kthehej në Rusi

Norvegjia arrestoi ish-komandantin e Wagnerit që tentoi të kthehej në Rusi

Evropa
Forcat ukrainase po avancojnë në jug të Bakhmutit

Forcat ukrainase po avancojnë në jug të Bakhmutit

Evropa
Po mundohej të gjuante dronin sulmues të ukrainasve, ushtari rus e pëson keq kur predha i bie në kokë duke e lënë pa ndjenja

Po mundohej të gjuante dronin sulmues të ukrainasve, ushtari rus e pëson keq kur predha i bie në kokë duke e lënë pa ndjenja

Evropa
Kalo në kategori