LAJMI I FUNDIT:

Qytetarët

122 Artikuj

Lagjja e vjetër e kryeqytetit ende pa Trafik Urban, ankohen qytetarët

Lagjja e vjetër e kryeqytetit ende pa Trafik Urban, ankohen qytetarët

Elfije Boletini
Temperaturat e larta, qytetarët e Gjilanit kërkojnë nga komuna t’i “freskojnë rrugët”

Temperaturat e larta, qytetarët e Gjilanit kërkojnë nga komuna t’i “freskojnë rrugët”

Lajme
Aksion vullnetar në Pejë, qytetarët nisin pastrimin e bazenit afër “Sharrës”

Aksion vullnetar në Pejë, qytetarët nisin pastrimin e bazenit afër “Sharrës”

Lajme
Agjencia e Informimit dhe Privatësisë kërkon mbrojtjen e të dhënave të qytetarëve gjatë shpërndarjes së faturave

Agjencia e Informimit dhe Privatësisë kërkon mbrojtjen e të dhënave të qytetarëve gjatë shpërndarjes së faturave

Kosovë
Sondazhi i KDI-së: Për 57,2 për qind të qytetarëve performanca e sektorit të drejtësisë ka mbetur e njëjtë, pavarësisht reformave

Sondazhi i KDI-së: Për 57,2 për qind të qytetarëve performanca e sektorit të drejtësisë ka mbetur e njëjtë, pavarësisht reformave

Drejtësi
Gjendje stabile pas reshjeve në Fushë Kosovë, qytetarët kërkojnë kompensim të dëmeve

Gjendje stabile pas reshjeve në Fushë Kosovë, qytetarët kërkojnë kompensim të dëmeve

Komunat
Rrugët e dëmtuara në Pejë, Muhaxheri e hedh fajin te KRU “Hidrodrini”

Rrugët e dëmtuara në Pejë, Muhaxheri e hedh fajin te KRU “Hidrodrini”

Lajme
Ditë historike për Spitalin e Pejës, 99 vite nga krijimi i tij

Ditë historike për Spitalin e Pejës, 99 vite nga krijimi i tij

Shëndetësi
​Qytetarët reagojnë për shtrenjtimin e bukës deri në 60 centë, ja sa u rrit në dekadën e fundit

​Qytetarët reagojnë për shtrenjtimin e bukës deri në 60 centë, ja sa u rrit në dekadën e fundit

Të Tjera
A duhet të miratohet projektligji për Kodin Civil, flasin qytetarët

A duhet të miratohet projektligji për Kodin Civil, flasin qytetarët

Kosovë
Shënohet Dita e Kushtetutës me shkelje kushtetuese, kërkohet ndryshimi i saj

Shënohet Dita e Kushtetutës me shkelje kushtetuese, kërkohet ndryshimi i saj

Kosovë
Figura e Albin Kurtit shkrihet në bronz, flet pronari i shtatores

Figura e Albin Kurtit shkrihet në bronz, flet pronari i shtatores

Elfije Boletini
Veprim i rrezikshëm i një banori në Prishtinë, hedh lavatriçen nga ballkoni dhe rrezikon kopshtin për fëmijë

Veprim i rrezikshëm i një banori në Prishtinë, hedh lavatriçen nga ballkoni dhe rrezikon kopshtin për fëmijë

Kosovë
Liberalizimi i vizave, rrugët e zbrazura para ambasadave të huaja në Prishtinë

Liberalizimi i vizave, rrugët e zbrazura para ambasadave të huaja në Prishtinë

Elfije Boletini
Problemi me 2 euro false, qytetarët dhe bizneset gjejnë metoda për identifikimin e tyre

Problemi me 2 euro false, qytetarët dhe bizneset gjejnë metoda për identifikimin e tyre

Mirjeta Hajzeraj
A e ndryshoi qëndrimin Kurti për Asociacionin, flasin qytetarët

A e ndryshoi qëndrimin Kurti për Asociacionin, flasin qytetarët

Kosovë
Kërkohet ndihmë për shërimin e Menarit të vogël, vuan nga leukemia akute

Kërkohet ndihmë për shërimin e Menarit të vogël, vuan nga leukemia akute

Kosovë
MPJD thirrje qytetarëve të Kosovës: Shmangni kalimin nëpër Serbi

MPJD thirrje qytetarëve të Kosovës: Shmangni kalimin nëpër Serbi

Kosovë


mob5