LAJMI I FUNDIT:

Mateusz Morawiecki

23 Artikuj

Hungaria dhe Polonia bllokojnë sërish një deklaratë të përbashkët të BE-së për migracionin

Hungaria dhe Polonia bllokojnë sërish një deklaratë të përbashkët të BE-së për migracionin

Evropa
Pas mosmarrëveshjeve për drithërat, Polonia ndalon furnizimin me armë për Ukrainën

Pas mosmarrëveshjeve për drithërat, Polonia ndalon furnizimin me armë për Ukrainën

Evropa
Polakët dhe ukrainasit mund të përkeqësojnë edhe më tej raportet – Polonia pritet të ndalojë importin e më shumë produkteve ushqimore të Ukrainës

Polakët dhe ukrainasit mund të përkeqësojnë edhe më tej raportet – Polonia pritet të ndalojë importin e më shumë produkteve ushqimore të Ukrainës

Botë
Polonia, Çekia dhe Sllovakia nuk duan që lufta të përfundojë me kompromis

Polonia, Çekia dhe Sllovakia nuk duan që lufta të përfundojë me kompromis

Evropa
Pas tankeve, Ukraina kërkon edhe aeroplanë luftarakë – kush do të mund t’ua jepte dhe kush u tha “jo”?

Pas tankeve, Ukraina kërkon edhe aeroplanë luftarakë – kush do të mund t’ua jepte dhe kush u tha “jo”?

Evropa
Kryeministri polak viziton Kievin për të përkujtuar viktimat e urisë

Kryeministri polak viziton Kievin për të përkujtuar viktimat e urisë

Evropa
Kryeministri polak, Morawiecki: Nëse Ukraina nuk merr më shumë mbështetje, lufta do të përhapet në Poloni

Kryeministri polak, Morawiecki: Nëse Ukraina nuk merr më shumë mbështetje, lufta do të përhapet në Poloni

Evropa
Shkon në 12 numri i viktimave pas aksidentit të autobusit në Kroaci, reagon kryeministri polak dhe kroat

Shkon në 12 numri i viktimave pas aksidentit të autobusit në Kroaci, reagon kryeministri polak dhe kroat

Kroacia
Kryeministri i Polonisë: Putini po përdorë të korrat e Ukrainës si “mjet shantazhi” për pjesën tjetër të botës

Kryeministri i Polonisë: Putini po përdorë të korrat e Ukrainës si “mjet shantazhi” për pjesën tjetër të botës

Evropa
Kryeministri polak i ashpër me Macronin: A do të negocioje edhe me Hitlerin sikurse me Putinin?

Kryeministri polak i ashpër me Macronin: A do të negocioje edhe me Hitlerin sikurse me Putinin?

Evropa
Kryeministri polak fajëson Gjermaninë: Ata janë pengesa kryesore që nuk ka sanksione më të ashpra ndaj Rusisë

Kryeministri polak fajëson Gjermaninë: Ata janë pengesa kryesore që nuk ka sanksione më të ashpra ndaj Rusisë

Evropa
Samiti i ardhshëm i NATO-s, kryeministri polak do të propozojë një mision paqeruajtës në Ukrainë

Samiti i ardhshëm i NATO-s, kryeministri polak do të propozojë një mision paqeruajtës në Ukrainë

Evropa
Në Kiev, nis takimi i Zelenskyt me kryeministrat polak, çek dhe slloven

Në Kiev, nis takimi i Zelenskyt me kryeministrat polak, çek dhe slloven

Evropa
Ishin nisur me tren, kryeministrat e Polonisë, Sllovenisë dhe Çekisë mbërrijnë në Kiev

Ishin nisur me tren, kryeministrat e Polonisë, Sllovenisë dhe Çekisë mbërrijnë në Kiev

Evropa
Kryeministri polak akuzon për shantazh BE-në

Kryeministri polak akuzon për shantazh BE-në

Evropa
Pasi kontaktoi një person që rezultoi pozitiv me coronavirus, kryeministri polak i nënshtrohet karantinës

Pasi kontaktoi një person që rezultoi pozitiv me coronavirus, kryeministri polak i nënshtrohet karantinës

Evropa
Varshava shpreson që SHBA-ja do t’i zhvendosë trupat e saj nga Gjermania në Poloni

Varshava shpreson që SHBA-ja do t’i zhvendosë trupat e saj nga Gjermania në Poloni

Nga Bota
Të rinjtë polak nën moshën 26 vjeç nuk do paguajnë taksa

Të rinjtë polak nën moshën 26 vjeç nuk do paguajnë taksa

Financa
Treni i shpejtë u përplas për autoambulancën e ngecur, aksident me fatalitet për shoferin dhe një infermier (Video)

Treni i shpejtë u përplas për autoambulancën e ngecur, aksident me fatalitet për shoferin dhe një infermier (Video)

Nga Bota
Zaev sot në vizitë në Poloni

Zaev sot në vizitë në Poloni

Rexhep Azizi
Zaev të martën në Austri, të mërkurën në Poloni

Zaev të martën në Austri, të mërkurën në Poloni

Amir Jakupi
Polonia dhe Hungaria kundër politikës së BE-së për refugjatët

Polonia dhe Hungaria kundër politikës së BE-së për refugjatët

Nga Bota
Vandalizohet ambasada polake në Izrael

Vandalizohet ambasada polake në Izrael

Nga Bota