LAJMI I FUNDIT:

Lëkura

320 Artikuj

Rrezitja, shndërrojeni armikun në mik!

Rrezitja, shndërrojeni armikun në mik!

Këshilla mjekësore
Pengoni lëshimin e lëkurës pas dobësimit

Pengoni lëshimin e lëkurës pas dobësimit

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Si t’i largoni aknet e të kujdeseni për lëkurën tuaj me një produkt që e keni në shtëpi

Si t’i largoni aknet e të kujdeseni për lëkurën tuaj me një produkt që e keni në shtëpi

Bukuri dhe Kujdes
Pesë ndryshime që i ndodhin lëkurës gjatë menopauzës

Pesë ndryshime që i ndodhin lëkurës gjatë menopauzës

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Tri shenja në lëkurë që mund të tregojnë sëmundje të zemrës: Kontrolloni nëse jeni në rrezik!

Tri shenja në lëkurë që mund të tregojnë sëmundje të zemrës: Kontrolloni nëse jeni në rrezik!

Këshilla mjekësore
Dermatologët tregojnë tri metoda për ta forcuar dhe hidratuar lëkurën e rrudhur dhe të vrazhdë

Dermatologët tregojnë tri metoda për ta forcuar dhe hidratuar lëkurën e rrudhur dhe të vrazhdë

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Keni vazhdimisht ftohje dhe ju kruhet lëkura? Nutricionistët paralajmërojnë të mos i anashkaloni shenjat

Keni vazhdimisht ftohje dhe ju kruhet lëkura? Nutricionistët paralajmërojnë të mos i anashkaloni shenjat

Këshilla mjekësore
Ushqimet e përpunuara që e dëmtojnë bukurinë tuaj: Ndikojnë në gjendjen e lëkurës, flokëve dhe thonjve

Ushqimet e përpunuara që e dëmtojnë bukurinë tuaj: Ndikojnë në gjendjen e lëkurës, flokëve dhe thonjve

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Ruajtësi i kyçeve: E “ndalon” vërtet kolagjeni plakjen apo është një tjetër mit i shitjeve?

Ruajtësi i kyçeve: E “ndalon” vërtet kolagjeni plakjen apo është një tjetër mit i shitjeve?

Këshilla mjekësore
Një ndryshim i pazakontë në sqetull, qafë dhe ijë – mund të jetë shenjë e hershme e diabetit

Një ndryshim i pazakontë në sqetull, qafë dhe ijë – mund të jetë shenjë e hershme e diabetit

Shëndetësi Lajme
Fjetja me ngrohjen lëshuar mund të shkaktojë probleme të lëkurës

Fjetja me ngrohjen lëshuar mund të shkaktojë probleme të lëkurës

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Femrat ‘të çmendura’ pas trendit të ri: Duan të kenë “lëkurë qelqi”

Femrat ‘të çmendura’ pas trendit të ri: Duan të kenë “lëkurë qelqi”

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Çfarë të hani dhe çfarë të shmangni nëse keni ekzemë

Çfarë të hani dhe çfarë të shmangni nëse keni ekzemë

Këshilla mjekësore
‘Ndaleni kohën’ – dermatologia thotë se merr pesë suplemente të lira për ta sfiduar plakjen

‘Ndaleni kohën’ – dermatologia thotë se merr pesë suplemente të lira për ta sfiduar plakjen

Bukuri dhe Kujdes
Si të dukeni shumë më e re me ndihmën e makijazhit

Si të dukeni shumë më e re me ndihmën e makijazhit

Grim
Tetë shenjat dhe simptomat e mungesës së proteinave

Tetë shenjat dhe simptomat e mungesës së proteinave

Ushqimi dhe Dieta
Infinix prezanton teknologjinë 3D Lighting Leather

Infinix prezanton teknologjinë 3D Lighting Leather

Mobile
Teknika e kujdesit për lëkurë si të foshnjave, nevojitet vetëm një përbërës

Teknika e kujdesit për lëkurë si të foshnjave, nevojitet vetëm një përbërës

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Fërkimi i thatë me furçë forcon imunitetin, e bën lëkurën më të shndritshme dhe pa celulit

Fërkimi i thatë me furçë forcon imunitetin, e bën lëkurën më të shndritshme dhe pa celulit

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Si funksionon sistemi imunitar

Si funksionon sistemi imunitar

Këshilla mjekësore
Madonna tregon strukturën e vërtetë të lëkurës

Madonna tregon strukturën e vërtetë të lëkurës

Bukuri dhe Kujdes
Mjekët paralajmërojnë për trendin e rrezikshëm të rrezitjes që premton “tenin më të mirë ndonjëherë”

Mjekët paralajmërojnë për trendin e rrezikshëm të rrezitjes që premton “tenin më të mirë ndonjëherë”

Shëndetësi Lajme
Rregulli “3 minuta” pas larjes është shpëtim për lëkurën tuaj!

Rregulli “3 minuta” pas larjes është shpëtim për lëkurën tuaj!

Të tjera
Ndikimi i ujit të kripur të detit në lëkurë

Ndikimi i ujit të kripur të detit në lëkurë

Lifestyle


mob5