LAJMI I FUNDIT:

Bukuresht

15 Artikuj

Ngatërruan Bukureshtin me Budapestin, dyshja përfunduan në Rumani në vend të Hungarisë

Ngatërruan Bukureshtin me Budapestin, dyshja përfunduan në Rumani në vend të Hungarisë

Dështime
Digjet kamioni i Coca Cola-s në Bukuresht

Digjet kamioni i Coca Cola-s në Bukuresht

Ballkan
Një veturë përplaset në portën e ambasadës ruse në Bukuresht, përfshihet nga zjarri dhe shoferi humb jetën – publikohen pamjet

Një veturë përplaset në portën e ambasadës ruse në Bukuresht, përfshihet nga zjarri dhe shoferi humb jetën – publikohen pamjet

Evropa
Helikopteri ushtarak bën ulje emergjente në qendër të kryeqytetit rumun, kalimtarët e rastit filmuan momentin

Helikopteri ushtarak bën ulje emergjente në qendër të kryeqytetit rumun, kalimtarët e rastit filmuan momentin

Rumania
Arena Nationala – Bukuresht

Arena Nationala – Bukuresht

Përfaqësueset
Vdesin katër pacientë si pasojë e një zjarri në një spital të Rumanisë

Vdesin katër pacientë si pasojë e një zjarri në një spital të Rumanisë

Evropa
The New York Times: Leksioni nga tërmeti në Shqipëri, Ballkani nuk është gati për ‘të madhin’

The New York Times: Leksioni nga tërmeti në Shqipëri, Ballkani nuk është gati për ‘të madhin’

Shqipëri
“Rruga për askund” e ndërtuar në Rumani kushtoi 100 mijë euro, përfundon në një fushë

“Rruga për askund” e ndërtuar në Rumani kushtoi 100 mijë euro, përfundon në një fushë

Dështime
Zjarret Sumedru, tradita që ka mbijetuar në Rumani për më se 2000 vjet

Zjarret Sumedru, tradita që ka mbijetuar në Rumani për më se 2000 vjet

Interesante
Lluka në Rumani shpalos problemet që Serbia po ja shkakton Kosovës në sektorin energjetik

Lluka në Rumani shpalos problemet që Serbia po ja shkakton Kosovës në sektorin energjetik

Energjetika
Ivica Daçiq pyet pse Kosova i ka dy ministra të jashtëm? Përgjigja e Gent Cakajt i habit të gjithë

Ivica Daçiq pyet pse Kosova i ka dy ministra të jashtëm? Përgjigja e Gent Cakajt i habit të gjithë

Kosovë
Shoferi rumun nuk arrin të ndal shpejtësinë e madhe tek rrethrrotullimi, fluturon me veturë (Video)

Shoferi rumun nuk arrin të ndal shpejtësinë e madhe tek rrethrrotullimi, fluturon me veturë (Video)

Nga Bota
Presidenti i Rumanisë: Zgjidhja e problemit të Kosovës do të thotë një hap i madh për të gjithë Ballkanin

Presidenti i Rumanisë: Zgjidhja e problemit të Kosovës do të thotë një hap i madh për të gjithë Ballkanin

Politikë
E shtyn pa kurrfarë arsye në hekurudhë, 25-vjeçarja shtypet për vdekje nga treni – kamerat e sigurisë filmojnë ngjarjen (Video, +16)

E shtyn pa kurrfarë arsye në hekurudhë, 25-vjeçarja shtypet për vdekje nga treni – kamerat e sigurisë filmojnë ngjarjen (Video, +16)

Nga Bota
Mijëra qytetarë protestojnë në Bukuresht kundër ndryshimeve të sistemit të drejtësisë

Mijëra qytetarë protestojnë në Bukuresht kundër ndryshimeve të sistemit të drejtësisë

Nga Bota