LAJMI I FUNDIT:

“Rruga për askund” e ndërtuar në Rumani kushtoi 100 mijë euro, përfundon në një fushë

“Rruga për askund” e ndërtuar në Rumani kushtoi 100 mijë euro, përfundon në një fushë

Banorët e Piatra Neamt të Rumanisë, kanë mbetur të habitur kur panë një rrugë të çuditshme, që mund të thuhet se është drejtuar për një askund.

Reklama

Kjo rrugë e gjatë 200 metra, e ndërtuar në periferi të zonës, kushtoi 100 mijë euro dhe përfundon në një fushë, me një “stop” si të vetmen shenjë paralajmëruese, transmeton Telegrafi.

“Pjesë e planeve, për modernizimin e zonë”, është thënë në një raport të lëshuar nga komuna, duke mos saktësuar se si do të vazhdojë ky modernizim urban.

Ndërtimi i kësaj rruge të kushtueshme, vjen kur në Rumani ka protesta të vazhdueshme, me kërkesën për infrastrukturë të re dhe rrugë të shtruara me asfalt.

Shoferët i kanë ndaluar makinat në Bukuresht për 15 minuta, si shenj proteste për mungesën e rrugëve të gjëra, që do e lehtësonin trafikun. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Aktivistët suedez për ndryshimet klimatike futen në mes të shfaqjes së vallëzimit, kameramani i godet ata me kran

Aktivistët suedez për ndryshimet klimatike futen në mes të shfaqjes së vallëzimit, kameramani i godet ata me kran

Fun
Pronarët e një muzeu në SHBA hutohen nga “mumja misterioze”

Pronarët e një muzeu në SHBA hutohen nga “mumja misterioze”

Fun
Gjuetari i përbindëshit të Loch Ness thotë se

Gjuetari i përbindëshit të Loch Ness thotë se "diçka e pazakontë po ndodh" në liqenin mistik

Interesante
Votuesja turke shkon në qendër të votimit

Votuesja turke shkon në qendër të votimit "e shoqëruar" nga qengji

Fun
Gruaja çmendi rrjetin ku në formë shakaje tha se

Gruaja çmendi rrjetin ku në formë shakaje tha se "kishte paditur prindërit pasi e lindën pa e pyetur"

Interesante
Vetëm mendjet e shpejta mund t'i dallojnë të 7 artikujt e vendosur gabimisht në këtë imazh

Vetëm mendjet e shpejta mund t'i dallojnë të 7 artikujt e vendosur gabimisht në këtë imazh

Interesante
Kalo në kategori