LAJMI I FUNDIT:

Një veturë përplaset në portën e ambasadës ruse në Bukuresht, përfshihet nga zjarri dhe shoferi humb jetën – publikohen pamjet

Një veturë përplaset në portën e ambasadës ruse në Bukuresht, përfshihet nga zjarri dhe shoferi humb jetën – publikohen pamjet

Një veturë është përplasur në portën e ambasadës ruse në Bukuresht të Rumanisë, duke bërë që mjeti motorik të përfshihet nga zjarri dhe personi i paidentifikuar që ishte brenda të humb jetën, ka njoftuar policia rumune.

Reklama

Siç raporton AP, vetura u përplas në portën e ambasadës rreth orës 6 të mëngjesit të sotëm, por se nuk ka arritur të depërtoj brenda oborrit të ambasadës në Bukuresht, transmeton Telegrafi.

Një video shfaq veturën e përfshirë nga zjarri, si dhe personelin e ambasadës që vrapon drejt portës.

Sipas policisë rumune, zjarrfikësit kanë arritur menjëherë në vendin e ngjarjes për ta lokalizuar zjarrin, por aty konstatuan se shoferi që ishte brenda ka ndërruar jetë.

Deri më tani nuk dihen motivet e këtij veprimi, ndërsa Rumania kufizohet me Ukrainën dhe ka pranuar mbi 600 mijë refugjatë që kur Rusia filloi pushtimin e Ukrainës. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Evropa
Para dhe pas shpërthimit, imazhet satelitore shfaqin digën Kakhovka që u hodh në erë

Para dhe pas shpërthimit, imazhet satelitore shfaqin digën Kakhovka që u hodh në erë

Evropa
Tri vajza me mini-funde sulmojnë dhe rrahin brutalisht turistin britanik në rrugët e kryeqytetit të Kolumbisë – ia vjedhin telefonin

Tri vajza me mini-funde sulmojnë dhe rrahin brutalisht turistin britanik në rrugët e kryeqytetit të Kolumbisë – ia vjedhin telefonin

Amerika Latine
Kievi publikon një seri videosh pas shkatërrimit të digës,  uji i merr shtëpitë - minat shpërthejnë

Kievi publikon një seri videosh pas shkatërrimit të digës,  uji i merr shtëpitë - minat shpërthejnë

Evropa
Ukrainasit publikojnë pamje nga droni të qytetit Nova Kakhovka të mbuluar nga uji

Ukrainasit publikojnë pamje nga droni të qytetit Nova Kakhovka të mbuluar nga uji

Evropa
Momenti kur droni ukrainas gjurmon llogoren e një ushtari rus, për ta bombarduar më pas me predha

Momenti kur droni ukrainas gjurmon llogoren e një ushtari rus, për ta bombarduar më pas me predha

Evropa
Kalo në kategori