LAJMI I FUNDIT:

Andrés Manuel López Obrador

14 Artikuj

Presidenti i Meksikës me një propozim për pensionistët, diçka që nuk është bërë as nga vendet shumë më të pasura se vendi i tij

Presidenti i Meksikës me një propozim për pensionistët, diçka që nuk është bërë as nga vendet shumë më të pasura se vendi i tij

Amerika
Kritikoi ndihmën ushtarake amerikane për Ukrainë, por presidenti meksikan i kërkoi SHBA-ve para për Amerikën Latine

Kritikoi ndihmën ushtarake amerikane për Ukrainë, por presidenti meksikan i kërkoi SHBA-ve para për Amerikën Latine

Amerika Latine
Presidenti meksikan shpërndan fotografi interesante, pretendon se shfaqin fantazmën pyjore që ngjan me një kukull

Presidenti meksikan shpërndan fotografi interesante, pretendon se shfaqin fantazmën pyjore që ngjan me një kukull

Interesante
Presidenti i Meksikës shkaktoi një furi reagimesh pasi ndau një foto të “një kafshe misterioze” të ulur në një pemë

Presidenti i Meksikës shkaktoi një furi reagimesh pasi ndau një foto të “një kafshe misterioze” të ulur në një pemë

Interesante
Biden, Trudeau dhe presidenti meksikan dënojnë sulmin ndaj institucioneve braziliane

Biden, Trudeau dhe presidenti meksikan dënojnë sulmin ndaj institucioneve braziliane

Amerika Latine
As edhe një gjurmë nga blerësi potencial, presidenti meksikan tre vite më parë pati nxjerr në shitje aeroplanin luksoz – ai kushton 200 milionë dollarë

As edhe një gjurmë nga blerësi potencial, presidenti meksikan tre vite më parë pati nxjerr në shitje aeroplanin luksoz – ai kushton 200 milionë dollarë

Amerika Latine
Meksika kryen tre teste në 100 mijë banorë: Presidenti i sheh testimet për COVID-19 si shpenzime “koti”

Meksika kryen tre teste në 100 mijë banorë: Presidenti i sheh testimet për COVID-19 si shpenzime “koti”

Nga Bota
Imazhet shqetësuese të fëmijëve meksikanë, duke u stërvitur me armë zjarri që të përgatiten për t’i shërbyer grupeve kriminale

Imazhet shqetësuese të fëmijëve meksikanë, duke u stërvitur me armë zjarri që të përgatiten për t’i shërbyer grupeve kriminale

Nga Bota
Presidenti meksikan mbron vendimin për ta liruar djalin e El Chapos: Arrestimi i një krimineli, nuk ka më shumë vlerë se shpëtimi i shumë njerëzve

Presidenti meksikan mbron vendimin për ta liruar djalin e El Chapos: Arrestimi i një krimineli, nuk ka më shumë vlerë se shpëtimi i shumë njerëzve

Nga Bota
Presidenti meksikan do të shes aeroplanin presidencial, paratë do t’i investojë në frenimin e emigracionit ilegal Foto)

Presidenti meksikan do të shes aeroplanin presidencial, paratë do t’i investojë në frenimin e emigracionit ilegal Foto)

Nga Bota
Qeveria meksikane shet në ankand veturat, helikopterët dhe aeroplanët e narko-kartelëve, paratë e mbledhura do t’i dhurohen familjeve të varfra (Foto/Video)

Qeveria meksikane shet në ankand veturat, helikopterët dhe aeroplanët e narko-kartelëve, paratë e mbledhura do t’i dhurohen familjeve të varfra (Foto/Video)

Nga Bota
Presidenti i ri meksikan kritikohet ashpër, gazetarja i bën një pyetje – në vend të përgjigjes i dhuron një puthje në faqe (Video)

Presidenti i ri meksikan kritikohet ashpër, gazetarja i bën një pyetje – në vend të përgjigjes i dhuron një puthje në faqe (Video)

Nga Bota
Presidenti i ri meksikan propozon amnisti masive, në përpjekje që të mësohet për varret e të vrarëve dhe të rrëmbyerit nga kartelat kriminale (Foto)

Presidenti i ri meksikan propozon amnisti masive, në përpjekje që të mësohet për varret e të vrarëve dhe të rrëmbyerit nga kartelat kriminale (Foto)

Nga Bota
Majtisti Obrador fitues i zgjedhjeve presidenciale në Meksikë

Majtisti Obrador fitues i zgjedhjeve presidenciale në Meksikë

Nga Bota