LAJMI I FUNDIT:

Presidenti i Meksikës shkaktoi një furi reagimesh pasi ndau një foto të “një kafshe misterioze” të ulur në një pemë

Presidenti i Meksikës shkaktoi një furi reagimesh pasi ndau një foto të “një kafshe misterioze” të ulur në një pemë

Presidenti i Meksikës shkaktoi një furi reagimesh në mediat sociale gjatë fundjavës pasi ndau një foto të “një kafshe misterioze” të ulur në një pemë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, presidenti Andrés Manuel López Obrador shkroi të shtunën në Twitter ku edhe postoi fotografinë e një kafshe me pamje misterioze me sy të ndezur.

Ai, aty, vendosi një foto të skulpturave nga një vend arkeologjik Yucatec-Maya.

López Obrador, 69 vjeç, i cili ka më shumë se nëntë milionë ndjekës në faqen e internetit të mediave sociale, tërhoqi shpejt vëmendjen e përdoruesve që filluan ta tallnin pa mëshirë për postimin e tij.

Tweet-i u postua pak para orës 18:00 të së shtunës në mbrëmje dhe është ripërtërirë dhe pëlqyer dhjetëra-mijëra herë.

Aty, shumë prej komentuesve filluan të tallen me disa që thanë se ai po gënjen plotësisht për historinë, duke përmendur artikujt që qarkulluan dy vjet më parë me foton e një kafshe të tillë. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Interesante
Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Interesante
Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Interesante
Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Interesante
Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Interesante
Shihni çfarë gjeti një grua në kanalin e banjës: Është duke lëvizur dhe thonë se

Shihni çfarë gjeti një grua në kanalin e banjës: Është duke lëvizur dhe thonë se "duket si Çernobili"

Fun
Kalo në kategori