LAJMI I FUNDIT:

Presidenti meksikan shpërndan fotografi interesante, pretendon se shfaqin fantazmën pyjore që ngjan me një kukull

Presidenti meksikan shpërndan fotografi interesante, pretendon se shfaqin fantazmën pyjore që ngjan me një kukull

Presidenti meksikan Andres Manuel Lopez Obrador, ka shpërndarë në profilin e tij në Twitter fotografitë, që pretendon se tregojnë një fantazmë pyjore mitologjike që ngjan me një kukull.

“Po shpërndajë dy fotografi; njëra e bërë nga një inxhinier tre ditë më parë që tregon Aluksin dhe tjetra nga Diego Prieto që tregon skulpturat e mëdha parahispanike në Ek Balam. Gjithçka është mistike”, tha presidenti, transmeton Telegrafi.

Një nga fotot që ai shpërndau tregon atë që duket të jetë një figurë mistike në një pemë.

Megjithatë, shumë argumentojnë se mund të jetë thjesht një degë peme që formon një aureolë flokësh dhe se yjet formojnë sytë e figurës.

Presidenti meksikan është i njohur për shprehjen e respektit për kulturat dhe besimet indigjene.

Sipas besimit tradicional Maja, “Aluks” janë krijesa të vogla, djallëzore që banojnë në pyje dhe fusha dhe priren të bëjnë shaka me njerëzit, si për shembull fshehja e gjërave. Disa njerëz lënë dhurata për t’i qetësuar. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Interesante
Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Interesante
Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Interesante
Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Interesante
Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Interesante
Burri më i gjatë dhe gruaja më e shkurtër në botë takohen përsëri, gjashtë vjet pas fotosesionit të tyre viral përpara piramidave egjiptiane

Burri më i gjatë dhe gruaja më e shkurtër në botë takohen përsëri, gjashtë vjet pas fotosesionit të tyre viral përpara piramidave egjiptiane

Interesante
Kalo në kategori