Sylvester Stallone ka folur për shokun e tij prej shumë vitesh dhe bashkëpunëtorin e në disa nga filmat e famshëm, Bruce Willis.

Kjo pasi familja e yllit të “Die Hard” njoftoi diagnozën e tij të afazisë në fillim të këtij viti, gjë që e ka detyruar atë të largohet nga aktrimi.

Duke folur për gjendjen e Willis, Stallone, 75 vjeç – i cili ka qenë mik me dekada me aktorin e “Armageddon”, 67 vjeç tha se ka komunikuar me të shumë pak që nga diagnoza.

Sylvester dhe Bruce (Foto: Film Magic)

“Bruce po kalon disa momente vërtet, vërtet të vështira. Pra, ai ka qenë disi i pa komunikueshëm. Kjo më vret. Është shumë e trishtueshme”, tha ai për The Hollywood Reporter.

Reklama
Reklama

Afazia është një gjendje që mund të ndikojë në aftësinë e një personi për të folur, shkruar dhe kuptuar gjuhën, me trajtim duke përfshirë terapitë e të folurit dhe gjuhës, sipas klinikës Mayo.
Kur diagnoza e aktorit u zbulua në mars, Stallone ndau një postim të përzemërt në Instagram, duke treguar mbështetjen e tij.

Bruce Willis shihet teksa shijon një drekë në Los Angeles dhe kalon kohë me vajzat e tij gjashtë javë pasi u tërhoq nga aktrimi për shkak të diagnozës së afazisë Bruce Willis shihet teksa shijon një drekë në Los Angeles dhe kalon kohë me vajzat e tij gjashtë javë pasi u tërhoq nga aktrimi për shkak të diagnozës së afazisë

“Ne kthehemi shumë prapa, duke u lutur për më të mirën për ju dhe familjen tuaj të mrekullueshme”, shkroi ai krahas disa fotove të tyre.

Arnold, Sylvester dhe Bruce (Foto: Wire Image)

Legjendat e ekranit u takuan vite më parë dhe u përfshinë në Planet Hollywood në 1991.

Reklama

Sly dhe Willis më vonë luajtën në filmin “The Expendables”, e në shumë projekte të tjera. /Telegrafi/

Arnold, Sylvester dhe Bruce (Foto: Wire Image)

Reklama