LAJMI I FUNDIT:

Super talenti i Bayern Munich zgjatë kontratën për pesë vite të tjera

Super talenti i Bayern Munich zgjatë kontratën për pesë vite të tjera

Mathys Tel ka nënshkruar një zgjatje të kontratës me Bayern Munich deri më 30 qershor 2029.

Kontrata e fundit e francezit ishte caktuar deri në verën e vitit 2027, ndërsa 18-vjeçari u transferua në Mynih nga klubi francez Stade Rennes në verën e vitit 2022.


“Kjo zgjatje e kontratës do të thotë shumë për mua. Unë tashmë kam mësuar shumë në Bayern Munich, si brenda dhe jashtë fushës”.

“Mynihu është bërë një shtëpi për mua dhe familjen time, dhe tifozët janë gjithashtu shumë të rëndësishëm për mua. Unë nuk mund të jem lojtari që jam pa ta”.

“Kur luan për Bayernin, gjithmonë dëshiron të fitosh çdo trofe. Dua të shënoj dhe të vendos synime, të luaj me zemër dhe energji për Bayernin dhe të jap gjithçka për këtë klub dhe tifozët e tij”, deklaroi Tel pasi nënshkroi kontratën e re. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Boks
Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Boks
Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

La Liga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Serie A
Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Premier League
Kalo në kategori