LAJMI I FUNDIT:

Sulmuesi shqiptar Arijon Ibrahimovic i shënon Torinos në Kupën e Italisë

Sulmuesi shqiptar Arijon Ibrahimovic i shënon Torinos në Kupën e Italisë

Arijon Ibrahimovic, sulmuesi shqiptar e nisi si titullar ndeshjen e Kupës së Italisë mes Torinos dhe Frosinones.

Vetëm 17-vjeç, sulmuesi i huazuar në Itali nga Bayern Munich, tregoi personalitet dhe gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 5-të.

Ai u gjend mirë në zonë dhe me një goditje precize brenda zone gjeti rrjetën për të hapur ndeshjen për 1-0.


Pastaj ndeshja u barazua në 1-1 nga çeku David Zima për të shkuar në vazhdime.

Ibrahimovic luajti deri në minutën e 78-të, ndërsa te Torino startues ishte Mërgim Vojvoda.

Kujtojmë se Ibrahimovic ende nuk e ka zgjedhur se cilën kombëtare do të përfaqësojë në të ardhmen teksa ka tre mundësi, Kosovën, Shqipërinë dhe Gjermaninë, vendin ku ka lindur. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

UFC
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Një tjetër gjigant italian futet në garë për transferimin e Chiesas

Një tjetër gjigant italian futet në garë për transferimin e Chiesas

Serie A
Guardiola e pranon se nuk është i sigurt nëse ylli i Man Cityt do të qëndrojë në klub

Guardiola e pranon se nuk është i sigurt nëse ylli i Man Cityt do të qëndrojë në klub

Premier League
Dy lojtarë do të largohen nga Liverpooli, pasi u degraduan nga Arne Slot gjatë përgatitjeve parasezonale

Dy lojtarë do të largohen nga Liverpooli, pasi u degraduan nga Arne Slot gjatë përgatitjeve parasezonale

Premier League
Kalo në kategori