LAJMI I FUNDIT:

Sulmuesi francez pranon se e ‘urren’ portierin Emy Martinez

Sulmuesi francez pranon se e ‘urren’ portierin Emy Martinez

Nëse kishte një ‘shpëtimtar’ të kohës së çuditshme të Kupës së Botës për francezët, atëherë ishte se sezoni i klubeve po rifillonte shpejt, duke u shpërqendruar nga zhgënjimi i tyre kundër Argjentinës. Megjithatë, për ata që janë përfshirë, ajo mbetet në ballë të mendjeve të tyre.

Reklama

Duke folur për finalen, një lojtar për të cilin do të vazhdojë të rritet është Randal Kolo Muani.

Sulmuesi i Eintracht Frankfurt ishte vendimtar në rikthimin e Francës për ta bërë ndeshjen 3-3, por pati një mundësi të artë për ta fituar takimin në momentet e mbylljes.

Duke mposhtur kurthin jashtë loje, Kolo Muani u pengua nga Emiliano Martinez.

Emy Martinez cilësohet si 'njeriu më i urryer në futboll' pas gjesteve dhe skenave në Kupën e Botës
Lexo po ashtu Emy Martinez cilësohet si 'njeriu më i urryer në futboll' pas gjesteve dhe skenave në Kupën e Botës

“Mund të më kishte ndryshuar jetën. Do të kisha preferuar ta lija në plan të dytë, si gjithë të tjerët, si të gjithë francezët, por ndodhi dhe këto janë tekat e jetës. Vazhdoj të shikoj lojën dhe shoh që kam shumë raste për të shënuar, por gjithçka po shkonte shumë shpejt në fushë”, ka thënë fillimisht Kolo Muani.

“Mendoj se mund të kisha kërkuar zgjidhje të tjera, të gjeja Kylian (Mbappe) sepse ai ishte në një kënd të mirë, por për momentin nuk e pashë, sepse topi mbërrin dhe jam i fokusuar te goli. Unë nuk e shoh Kylian. Është më vonë, kur e shihni më vonë, kuptoni opsionet e tjera. Por është tepër vonë, nuk mund të bësh asgjë”.

Mundo Deportivo mbuloi komentet e tij, teksa Kolo Muani kujtoi incidentin. Ai ka qenë në formë të mirë për Eintracht, duke shënuar 16 gola dhe duke dhënë 14 asistime. Megjithatë, Kupa e Botës vazhdon ta ndjekë atë.

Bëhet viral shikimi i Mbappes ndaj Emiliano Martinez në ceremoninë e FIFA-s
Lexo po ashtu Bëhet viral shikimi i Mbappes ndaj Emiliano Martinez në ceremoninë e FIFA-s

“Dua të vazhdoj sepse është pjesë e punës sime. Nuk është se jam i trishtuar, por nuk do ta harroj kurrë… Ishim shumë pranë rikthimit të yllit të tretë. Unë nuk do të gënjej, e urrej atë (Martinez)”, përfundoi sulmuesi francez.

‘El Dibu’ u bë mjaft i papëlqyer nga një numër i tifozëve francezë pas finales. Ai është parë duke u tallur me Kylian Mbappe në festimet në vendin e tij, ndërsa personaliteti i tij i madh dhe sfidues nuk është për shijen e të gjithëve. /Telegrafi/