Aritz Aduriz në fund të këtij sezonit nuk do të ndalet, por do të vazhdojë të luajë.

Sulmuesi i Athletic Bilbaos e ka vazhduar kontratën edhe për një vit me klubin bask.

Lajmin është konfirmuar nga klubi.

Ai do të jetë pjesë e klubit deri me 30 qershor 2018, kur ai do të jetë 36 vjeç.

Gjëja që ka befasuar shumë kë është klauzola e tij e largimi prej 40 milionë euro.

“Jam shumë i lumtur dhe mirënjohës ndaj Athletic Bilbao, që e konsideroj si familje të dytë:.

“Jam i lumtur që kam vazhduar edhe për një vit dhe klubit do t’i kthej vetëbesimin që ma kanë dhënë’, ka thënë Aduriz.

Reklama

Nëse sezonet e fundit Aduriz ka shënuar gola të rëndësishëm.  Në sezonin 2012/13 ai ka qëlluar portën 18 herë, ndërsa në sezonin 2013/14, ka shënuar 16 herë.  /Telegrafi/

Reklama