LAJMI I FUNDIT:

Sulmuan FFK-në në emisione televizive: Eroll Salihu, Valon Zymberi dhe Taulant Dajaku përfundojnë me inicime disiplinore

Sulmuan FFK-në në emisione televizive: Eroll Salihu, Valon Zymberi dhe Taulant Dajaku përfundojnë me inicime disiplinore

Java që lamë pas ishte ajo që vendosi Agim Ademin në krye të FFK-së edhe për katër vitet e ardhshme, pasi Kuvendi Zgjedhor i FFK-së me të pranishëm mbi 2/3 i dhanë besimin Ademit.

Reklama

Gjatë asaj jave nuk kanë munguar akuzat dhe fjalët në drejtimin të Agim Ademit, nga drejtues klubesh, por edhe ish punëtor të FFK-së.

Eroll Salihu (ish-sekretar në FFK),  Valon Zymberi (drejtor sportiv i Dritës) dhe Taulant Dajaku (drejtor sportiv i Drenicës), kanë përfunduar me inicime disiplinore ndaj tyre.

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë në përbërje Abdyl Bellopoja (kryetar), Isak Ejupi dhe Agim Kastrati (anëtarë), kanë iniciuar procedura për treshen pas administrimit të të gjitha materialeve dhe shkresave të prezantuara, incizimeve televizive, raporteve të personave zyrtarë të FFK-së si dhe mediave.


Ndaj: Përfaqësuesit të lartë ligjor të FFK-së, Eroll Salihu. MOTIVI: Në prononcimin për media shpif, nënçmon, dezinformon dhe diskrediton organet e FFK-së dhe ato të UEFA-s. Sipas xhirime televizive.

Ndaj: Drejtorit sportiv të FC ”Drita” Valon Zymberi. MOTIVI: Në prononcimin për media akuzon, dezinformon dhe ofendon organet e FFK-së. Sipas xhirime televizive.

Ndaj: Drejtorit sportiv të FC ”Drenica”, Taulant Dajaku. MOTIVI: Në prononcimin për media akuzon, dezinformon dhe ofendon organet e FFK-së. Sipas xhirime televizive.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Ndërkombëtare
Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Ndërkombëtare
La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga
Fernando Alonso shet Ferrari Enzon e tij, çmimi pritet të jetë marramendës

Fernando Alonso shet Ferrari Enzon e tij, çmimi pritet të jetë marramendës

Formula 1
Kalo në kategori